2013 068 021

 

 

Об’єднання зусиль на галузевому рівні шляхом створення Двосторонньої соціально-економічної ради у галузі морського транспорту – один з напрямів, який окреслено у Меморандумі про партнерство та співпрацю між Федерацією роботодавців транспорту України та Профспілкою робітників морського транспорту України, який було підписано 2 квітня у Будинку спілок. Свої підписи під документом поставили Голова ФРТУ Орест Климпуш та Голова ПРМТУ Михайло Кірєєв.

Враховуючи необхідність зближення позицій, досягнення спільних домовленостей та прийняття спільних рішень між роботодавцями та профспілками з питань реформування галузі морського транспорту, формування і реалізації державної соціальної та економічної політики, регулювання трудових, соціальних, економічних відносин, консолідації зусиль по вирішенню проблемних питань у морській галузі, сторони погодили першочергові кроки співпраці.

Серед головних вони окреслили: безпосередню участь у розробці галузевих програм економічного та соціального розвитку, законодавчих та інших нормативно-правових актів, що стосуються регулювання економічних і соціально-трудових відносин суб’єктів соціального діалогу в процесі реформування морської галузі; створення сприятливого інвестиційного, правового та економічного середовища для ефективної діяльності підприємств морської галузі та потенційних інвесторів-концесіонерів; підготовку спільних матеріалів з метою реагування на поточну ситуацію та актуальні проблеми в сфері морської галузі транспорту; організацію спільних круглих столів, прес-конференцій та брифінгів з висвітлення спільної діяльності.

Сторони також обговорили низку питань щодо реалізації Меморандуму, створення Двосторонньої соціально-економічної ради у галузі морського транспорту, затвердження її регламенту та плану роботи, обмін спільними рішеннями про обрання делегованих представників до складу ГР з кожної сторони.

«В умовах, коли потрібно врегулювати розбіжності, що виникли за результатами колективних переговорів з укладення Генеральної угоди на 2013-2015 роки, такі заходи щодо розвитку партнерства та співробітництва між профспілками та роботодавцями є добрим прикладом того, як треба розвивати та поглиблювати соціальний діалог», - сказав під час підписання Меморандуму заступник Голови Федерації профспілок України Сергій Кондрюк. Він додав, що найближчим часом профспілки будуть виходити з ініціативами про радикальне підвищення престижності праці. «Тільки рентабельна праця, соціальне відповідальний бізнес, платоспроможний українець здатні витягнути Україну з політичних та економічних криз, - підкреслив він. – Це можливе саме завдяки таким домовленостям, які відбуваються сьогодні».

«Наша профспілка сьогодні є членською організацією Федерації профспілок України, членом багатьох міжнародних організацій профспілок, - зазначив Голова ПРМТУ Михайло Кірєєв. – Зараз Профспілка об’єднує біля 70 тисяч працівників. 68 профспілкових організацій розташовані у 5 областях України та в Автономній Республіці Крим. З 18 портів України у 15 є наші членські профспілкові організації. З чого все почалось? Починаючи з 1992 року наша профспілка укладала галузеву угоду з міністерством транспорту. До 2012 року ми були єдиною профспілкою, яка підписувала таку угоду. У минулому році до нас приєдналась Федерація роботодавців транспорту України. Це цілком логічно, бо у тому році було ухвалено закон про морські порти, який передбачає кардинальні зміни у портовій діяльності. Коли почалася робота над галузевою угодою, ми побачили в наших партнерах дійсно членів єдиної команди, у якої така ж мета. Як і у нас. Тому було вирішено, що потрібен Меморандум про партнерство та співпрацю між нашою профспілкою та Федерацією роботодавців транспорту».

«Це дуже важлива подія для Федерації роботодавців транспорту України, - сказав Голова ФРТУ Орест Климпуш. – Ми вважаємо, що це також серйозний загальнодержавний крок. Справа у тому, що в нашій державі в останні роки визначено всі основні принципи формування нових цивілізованих підходів до створення громадянського суспільства. Це стосунки, які мають бути між роботодавцями, найманими працівниками, профспілками, державою. У державі прийнято закони «Про соціальний діалог», про роботодавців, про колективні договори. І, звичайно, той, який є визначальним для всіх нас, хто зібрався у цій залі, - закон про морські порти. Виходячи з тих принципів, які закладені у ці закони, зокрема, у закон про морські порти, ми бачимо, що вони є дуже важливими для економіки України. Морські порти – це важлива складова транзитного потенціалу країни. Ми завжди ставили завдання максимально використовувати геополітичне положення України як транзитної держави для підтримки та розвитку її економіки. Поділяючи погляди щодо необхідності покращення інвестиційного клімату в Україні з урахуванням дотримання балансу роботодавців і працівників галузі, виходячи з необхідності тісної співпраці роботодавців та профспілок з органами державної влади, ми разом с Профспілкою робітників морського транспорту України вирішили укласти цей Меморандум про партнерство та співпрацю. Цей документ визначає вектор нашої співпраці на перспективу. Вона буде проводитися і в економічному, і в соціальному напрямах. Зараз, як відомо, відбуваються кардинальні зміни у виробництві та соціально-трудових відносинах. Для того, щоб ми уникнули напружень, максимально врахували потреби і роботодавців, і профспілок, і працівників, ми зараз домовились, що напередодні прийняття будь-якого серйозного рішення, будемо проводити взаємні консультації по організаційним, економічним, соціальним питанням. Ми ж з профспілками в одному човні. Тому від нашої спільної позиції буде багато що залежить при вирішенні найбільш важливих та актуальних питань».

 

 

Інформаційно-аналітичний центр ФПУ

 

2013 068 027

 

2013 068 003

 

2013 068 012

 

 

2013 068 018