Сторінки історії профспілок

0 39539 6c65c59c XL                                               116 років тому, в червні 1903 році в царській Росії було прийнято закон про фабричних старост   ВЧИЛИСЯ БОРОТИСЯ Події минулих часів дають нам, нині сущим, дуже багато корисних підказок і уроків. Так сталося і з прийняттям закону про старост, яким царська влада..

[ Детальніше... ]

Виконання статутних завдань профспілок, а не пошук зовнішніх загроз профспілковому руху – шлях підвищення ролі профспілок в Україні

IMG 2556   Відбулося засідання Президії Федерації профспілок Черкащини. Головне питання порядку денного «Про виклики профспілковому руху та завдання ФПУ, її членських організацій в сучасних умовах» стало жвавою дискусією спілчан області. Враховуючи важливість питання на захід були запрошені голови первинних профспілкових організацій великих підприємств, установ і організацій області, соціальні партнери.  У своїй доповіді голова ФПО Шевченко П.В. критично оцінив стан виконання рішення постанови Ради ФПУ щодо активізації дій профспілок,..

[ Детальніше... ]

Запорізька обласна рада профспілок проводить навчання

А5   В Будинку профспілок 13 червня відбувся семінар-нарада. Провідний інспектор з охорони праці Федерації профспілок України Діана Козакова ретельно пояснила зміни внесені до нового «Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, профзахворювань та аварій на виробництві» та особливості його використання з 1 липня 2019 року. В семінарі-нараді прийняли участь голови комісій з охорони праці профспілкових організацій, фахівці служб охорони праці ведучих підприємств області, представники сторін соціального партнерства, Фонду..

[ Детальніше... ]

У таборі «Ромашка» відкрили літній сезон

А43 Свято з нагоди відкриття літнього сезону пройшов в дитячому закладі оздоровлення та відпочинку «Ромашка» комунального підприємства «Харківводоканал».   У ньому взяли участь перший заступник генерального директора КП «Харківводоканал» Олександр Коваленко, заступник генерального директора із загальних питань КП «Харківводоканал» Євген Дегтяр, головний бухгалтер первинної профспілкової організації Олександра Лисих, а також співробітники табору, діти та їхні батьки. У своєму привітанні Олександр Коваленко підкреслив, що колектив підприємства зробив все можливе, для..

[ Детальніше... ]

XXVIІ спартакіада енергетиків Закарпаття

Б  На базі відомчого пансіонату «Енергетик» відбулася XXVIІ обласна  спартакіада енергетиків Закарпаття. На старт змагань вийшли понад 250 учасників. На урочистому відкритті спартакіади  їх привітали голова профкому ПрАТ «Закарпаттяобленерго» Володимир Бокотей та головний суддя спартакіади Олександр Білак. У гирьовому спорті переміг Іван Черничко  (Виноградівський РЕМ), у дартсі перше місце зайняв Андрій Левко  (Свалявський РЕМ). Найвлучнішими у кульовій стрільбі були Жанна Кость (Мукачівський МРЕМ) та Михайло Вароді..

[ Детальніше... ]

Молодь – резерв і рушійна сила

А9          Дніпропетровське облпрофоб’єднання, починаючи ще з 2002 року, одним з перших серед членських організацій ФПУ розпочало реалізацію своєї  концепції молодіжної  політики, в тому числі розробку регіональних нормативних актів щодо соціального захисту молоді.          Це дало поштовх для створення  на підприємствах і в організаціях різних галузей економіки області молодіжних рад і комісій, яких на сьогодні вже діє  близько 400 і які ведуть значну роботу з підтримки молоді..

[ Детальніше... ]

Правозахисна діяльність профспілок – постійно стояти на захисті трудових прав спілчан

А    Засідання виконавчого комітету Об’єднання профспілок Харківської області відбулося 11 червня під головуванням голови ОПХО Сергія Тесленко. Ще до початку засідання, члени виконкому жваво обговорювали порядок денний, в особливості його головне перше питанням: «Про проведення ОПХО та членськими організаціями правозахисної роботи щодо забезпечення трудових прав членів профспілок». Дійсно, захист соціально-економічних прав людини праці - є одним з найважливішим напрямом діяльності профспілок, до того ми сьогодні дуже..

[ Детальніше... ]

Профспілка працівників АПК Закарпаття: мотивація профспілкового членства і стратегія дій

А12  Відбулося розширене засідання президії Закарпатської обласної профспілкової  організації працівників агропромислового комплексу, на якому розглянуто питання  про завдання обласної профорганізації щодо збереження профспілкового членства,  його мотивації і стратегію дій галузевої профспілки   в умовах реформування АПК. Як зазначила голова обласної профорганізації Ганна Кулик,  протягом  2015-2018 років  загальна чисельність спілчан та кількість первинних профорганізацій в області суттєво зменшилась. З питань організаційного та фінансового зміцнення, збереження та мотивації профспілкового..

[ Детальніше... ]

Обговорено актуальні питання скорочення працівників райдержадміністрацій Херсонщини

А2 10 червня у Будинку профспілок Херсонщини відбулась нарада представників територіальних, первинних профспілкових організацій районних державних адміністрацій Херсонщини та їх структурних підрозділів з питань координації та єдності дій первинних організацій та виборних органів Профспілки працівників державних установ України, у зв’язку з прийняттям розпорядження голови Херсонської обласної державної адміністрації від 23.05.2019 року №395 «Про затвердження граничної чисельності працівників районних державних адміністрацій». Нараду проведено за ініціативи виборних органів організаційних ланок..

[ Детальніше... ]

Поновлено право працівників освіти на пенсію за вислугу років: рішення Конституційного Суду

  Б 4 червня 2019 року Конституційний Суд України ухвалив Рішення № 2-р/2019 щодо відповідності Конституції України (конституційності) окремих положень Закону України «Про пенсійне забезпечення». Цим рішенням Конституційний Суд України визнав такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними), положення пункту «а» статті 54, статті 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення» від 5 листопада 1991 року № 1788–ХІІ зі змінами (далі – Закон 1788), внесеними законами України «Про внесення..

[ Детальніше... ]

Більше статей...

 1. 24- й традиційний футбольний турнір з участю профспілки відбувся на українсько – австрійському підприємстві ТОВ «Фішер - Мукачево»
 2. Забезпечимо належні умови праці для спілчан!
 3. Виїзне засідання Президії Херсонської обласної міжгалузевої ради профспілок
 4. У Закарпатській облпрофраді підбили підсумки конкурсу на краще висвітлення профспілкової тематики та нагородили кращих журналістів
 5. На Харківщині нагородили переможців обласного конкурсу «Кращий роботодавець року з охорони праці»
 6. О. Чабанюк: профком – надійний друг студентства
 7. Поки нема чіткої мотивації, профспілкове членство не зростатиме…
 8. Відбулось засідання ЦР Профспілки «Машприлад»
 9. Голова найбільшої галузевої профспілки Закарпаття Тетяна Повханич отримала високу нагороду профспілок
 10. Запоріжці знайомились з грейдинговою системою оплати праці
 11. Подарували дітям свято
Архiв
<< < Червень 2019 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30