23 серпня - День Державного прапора України

den-prapora 00

 

Однією з найвищих і шанованих святинь для всіх країн був і залишається державний прапор.

Він є втіленням національної єдності, честі та гідності, традицій державотворення, історії та сьогодення.

Українська «прапорна» традиція формувалася протягом багатьох століть починаючи ще з Київської Русі та Галицько-Волинського князівства (його землі вже в XIII столітті називали Україною).

Жовто-блакитні барви символізували Київську Державу ще до християнізації Русі. Майже всі герби міст України загалом обрамлялися жовто-блакитними кольорами. З XVIII століття полкові й сотенні козацькі прапори Війська Запорозького вироблялися з блакитного полотнища, на якому жовтою фарбою наносився хрест, зорі, зброя, постаті святих.

Упродовж історичного розвитку жовто-блакитний прапор був символом боротьби за свободу українського народу.

Після розвалу Російської імперії на розробку державної атрибутики серйозно вплинула Центральна рада УНР: 22 березня 1918 року жовто-блакитний прапор став символом українського народу. Ініціатором цього рішення був Михайло Грушевський.

В 1917-1921 роках, під час української революції, синьо-жовте полотнище було державним прапором Української Народної Республіки та Української Держави. 24 серпня 1991 відбулося проголошення Акта про незалежність України, і над будинком Верховної Ради піднявся синьо-жовтий прапор.

У серпні 2004 року Президент підписав Указ № 987/2004 про встановлення Дня державного прапора України, який святкується щорічно 23 серпня. До цього День державного прапора святкувався тільки в Києві на муніципальному рівні.

Прапор України — це символ нашої незалежності, наш священний оберіг, знак нашої єдності і перемоги.

Війна за незалежність продовжується! Синьо-жовті  прапори тепер на блок-постах, на бойових машинах, у бліндажах і військових палатках по всій лінії фронту, синьо-жовті кольори і шеврони стали символом мужності українських воїнів.

Отож, Прапор - це символ вільної, непереможної та сповненої гідності людини. Синьо-жовтий прапор є тим об’єднуючим символом, що незалежно від національності, мови спілкування, віри чи конфесії гуртує нас в одне ціле — Український народ.

Символами України в новітньому їх трактуванні є безхмарне небо як символ миру - синій колір, і стиглі пшеничні ниви як символ достатку - жовтий колір.

Державний Прапор України є уособленням нашої національної єдності, честі та гідності. Під ним ми будуємо країну, засновану на демократичних цінностях, досягаємо суспільних, мистецьких і спортивних звершень, перемагаємо на міжнародних конкурсах та змаганнях. Мить, коли піднімається Державний Прапор України, — це момент піднесення, який сповнює серця гордістю.

Шануймо та оберігаймо свій національний стяг, як уособлення нашої незалежності, нашої честі та слави, прищеплюймо любов і повагу до нього дітям і онукам!

Нехай завжди в наших серцях живе почуття гордості за Україну і за наш Державний Прапор!

 

Прес-центр ФПУ

 

 

Архiв
<< < Травень 2018 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31