Гідна праця – необхідна умова економічного зростання країни

Изображение 681

 

4 жовтня з нагоди Всесвітнього дня дій за гідну працю, який щорічно відзначається 7 жовтня, Федерація профспілок України провела круглий стіл на тему «Гідна праця – продуктивна зайнятість, достойна зарплата, сучасні безпечні робочі місця».

 

Відкриваючи дискусію Голова ФПУ Григорій Осовий нагадав, що цього річ Всесвітній день гідної праці (WDDW) відзначається вдесяте і саме ФПУ свого часу виступила ініціатором проведення щорічно цього дня в Україні заходів на захист працівників. Кожного року Міжнародною Конфедерацією Профспілок визначається головний напрямок боротьби за створення гідних умов праці, цього року головна увага у світі спрямована на підвищення мінімальної зарплати та зарплати для усіх працівників.

 

Изображение 635

 

Григорій Осовий повідомив, що за підтримки Міжнародної організації праці (МОП) розроблено та за участі соціальних партнерів реалізується програма «Гідна праця для України», у рамках якої визначені пріоритетні завдання, над якими вестиметься робота аж до 2019 року.

Ситуацію у сфері праці на сьогодні в Україні лідер профспілок охарактеризував як досить складну і назвав низку факторів, якими це обумовлюється, зокрема, демографічною кризою, низьким рівнем оплати праці та відкритістю кордонів, а також відсутністю гідних умов праці.

Під час круглого столу відбулись панельні дискусії з питань:

- Політика щодо заробітної плати;

- Кваліфіковані кадри, сучасні робочі місця – умова конкурентоздатності економіки;

-           - Трудові права працівників та права профспілок у проекті Трудового кодексу України (реєстр.№ 1658);

-           - Актуальність удосконалення політики управління охороною праці в Україні;

    - Негативний вплив політики і практики дерегуляції на безпеку праці і державний нагляд у цій сфері та ін.

 

Изображение 686

 

У заході взяли участь Національний координатор Міжнародної організації праці в Україні Сергій Савчук, перший заступник міністра соціальної політики України Ольга Крентовська, представники центральних органів виконавчої влади, організацій роботодавців, міжнародні експерти, науковці, керівники членських організацій ФПУ.

 

Завтра, 5 жовтня, у Києві на засіданні Президії ФПУ планується обговорення та ухвалення Заяви з нагоди відзначення 10-ї річниці Всесвітнього дня дій за гідну працю.

 

Изображение 645

 

Изображение 667

 

Изображение 643

 

Изображение 640

Прес-центр ФПУ

Архiв
<< < Вересень 2018 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30