КОНФЕРЕНЦІЯ. Реформа місцевого самоврядування: бачення профспілок

 

АКА

 

 

Тільки консолідовані ресурси і зусилля, активні дії і участь у виконанні прийнятих спільних рішень і рекомендацій  є запорукою нашого успіху із захисту прав людей праці та збереження профспілкових організацій в умовах секторальних реформ, децентралізації влади й утворення об’єднаних територіальних громад. Про це заявив Голова СПО об’єднань профспілок, Голова ФПУ Григорій Осовий у виступі на Всеукраїнської науково-практичної конференції «Муніципальна реформа в контексті євроінтеграції України: позиція влади, науковців, профспілок та громадськості», яка відбулась 8 грудня в Академії праці, соціальних відносин і туризму ФПУ.

 

Організатори заходу – Всеукраїнська асоціація органів місцевого самоврядування «Асоціація міст України», АПСВТ ФПУ. Партнер конференції – Комітет Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування.

 

В роботі конференції взяли участь біля 100 представників органів державної влади та органів місцевого самоврядування, науковців, громадських активістів. Серед них – народні депутати України, представники вищих навчальних закладів та наукових установ Києва, Харкова, Дніпра, Кременчука.

 

Мета конференції – формування єдиного бачення напрямів муніципальної реформи в Україні відповідно до європейських принципів і стандартів на основі співставлення позицій з цього питання влади, науковців та інститутів громадського суспільства.

 

Відкриваючі захід, ректор АПСВТ Вікторія Буяшенко наголосила на актуальності та важливості теми як для розвитку нашої держави, так і для молоді – тих, кому будувати майбутню Україну. Зокрема для тих, хто зараз навчається у профспілкової Академії.

 

АКА8

 

 

Перед учасниками конференції виступили виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан, президент Національної академії державного управління при Президентові України Василь Куйбіда, перший заступник Міністра освіти і науки України Володимир Ковтунець та інші.

 

У своєму виступі Григорій Осовий, перш за все, привітав учасників конференції з Днем місцевого самоврядування.

 

Про актуальність та науково-практичне значення теми децентралізації влади в контексті євроінтеграції України свідчить та увага, яку приділяє  національний профспілковий рух перетворенням, що відбуваються на місцевому та регіональному рівні, зазначив він. 

 

АКА2

 

 

 

Григорій Осовий нагадав, що VII-й З’їзд Федерації прийняв Стратегію діяльності Федерації профспілок України «Європейський вибір» та визначив пріоритетні  напрями діяльності. Профспілки входять до складу платформи громадянського суспільства «Україна-ЄС», докладаючи зусилля в цій інституції до успішного виконання Угоди про асоціацію, імплементації національного законодавства та наближення до європейських стандартів життя.

 

Щоб забезпечити соціально-правовий характер проведення реформи децентралізації в правовому полі, підкреслив Голова ФПУ, нам слід чітко визначитися щодо шляхів її проведення, механізмів і ресурсів, які потрібні для цього.

 

При цьому він окреслив основні завдання, що стоять перед профспілками при проведенні реформи. А саме: власне реформи децентралізації влади й утворенні об’єднаних територіальних громад; діяльність профспілкових організацій і їх проблемах у цих умовах; завданнях  Федерації профспілок України, всеукраїнських профспілок, територіальних профоб’єднань  і профспілкових організацій, що діють у регіонах і на території об’єднаних громад.

 

АКА3

 

 

Такі питання, як забезпечення соціального захисту, екологія,  збереження і використання трудового потенціалу змушує профспілки бути активними учасниками цих реформ, сказав Голова ФПУ.. Він навів позитивні приклади створення обєднанних громад на базі районних або сільских/селіщних рад. Важливо, щоб позитивні тенденції об’єднання і зміцнення спроможності громад реально відбивалися на рівні життя громадян, а не принесли згодом чергове розчарування, а реформи не виявилися прихованими намірами створення об’єднаних адміністративно керованих виборчих округів, чи стали компактними з госпітальними і освітніми округами територіями впливу окремих політичних сил.

 

Реформа децентралізації, - це відкрите вікно можливостей для громади і шанс стати реальним господарем на своїй землі та розпорядником свого життя або залишатися заручниками ситуації. Тому, зазначив Григорій Осовий, Федерація профспілок активно включилася в роботу по реалізації реформи децентралізації як в центрі, так і на місцях.

 

АКА1

 

 

 

Григорій Осовий подякував профспілковим працівникам усіх рівнів та органів виконавчої влади і об’єднаних територіальних громад, які з перших днів  реформ розпочали спільні дії на вирішення проблем які назрівали,  знайшли і знаходять шляхи їх вирішення, шукають ресурси, порозуміння і бачення спільного майбутнього для людей своїх трудових колективів і громад.

 

Окремо Голова ФПУ зупинився на завдання і подальших діях профспілок усіх рівнів в умовах децентралізації і реформування місцевого самоврядування.

 

 

 

Прес-центр ФПУ

 

АКА6

 

АКА5

 

АКА7

 

Архiв
<< < Жовтень 2018 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31