Профспілки Франції - проти реформи ринку праці президента Макрона

2136296

Протягом трьох місяців працівники залізниці працюватимуть тільки два дні з п'яти на тиждень. У такий спосіб вони висловлюють свою незгоду з реформами Макрона.

Французькі залізничники на знак протесту проти реформ Макрона мають намір на три місяці вкрай обмежити рух поїздів по всій країні. У вівторок, 3 квітня, розпочався один з найбільших в історії країни страйків.
 
На вулиці вийшли також студенти, пенсіонери і представники профспілок.
 
У національній залізничній компанії SNCF попередили, що страйк призведе до скасування 88% міжміських рейсів InterCité, до 70% регіональних поїздів TER. Скасують й частину міжнародних рейсів: зокрема, буде невнормованим рух до Брюсселя і Лондона, а також Німеччини і Голландії.
 
Очікується, що транспортний колапс триватиме два дні - 3 і 4 квітня. Надалі працівники французької залізниці планують виходити на роботу тільки два дні з п'яти на тиждень - і так протягом трьох місяців, до кінця червня.
 
У такий спосіб залізничники протестують проти нових реформ президента Франції Еммануеля Макрона, згідно з якими залізничники втратять свій пільговий статус і будуть прирівняні до звичайних найманих працівників.
 
Реформи президента спричинять страйку й у інших галузях. У цей день припинять роботу енергетики, газовики, працівники комунальних служб і національний авіаперевізник Air France.
 
Нагадаємо, ще на етапі передвиборної боротьби Емануель Макрон обіцяв провести реформу ринку праці. Відповідно до неї, президент має намір скоротити 120 тисяч з майже 5,6 мільйона робочих місць у робочому секторі протягом чотирьох років - до 2022 року. Причиною поступових реформ є державний борг країни, який наближається до 100%.
 
Однак, згідно з опитуваннями, більшість французів підтримує нововведення Макрона. Експерти припускають, що президент може зазнати тиску з боку мітингувальників - і програма реформ може опинитися під загрозою зриву.
 
За повідомленням:
Архiв
<< < Березень 2019 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 23 24
25 26 27 28 29 30 31