Пропозиції профспілок до Бюджетної резолюції мають бути враховані

410276686

 

18 квітня ц.р. на засіданні КМУ розглянуто Основні напрями бюджетної політики (бюджетну резолюцію) на 2019-2021 роки.

 

Документ визначає такі важливі показники як державні соціальні гарантії і стандарти: - рівень прожиткового мінімуму, - мінімальну зарплату, - посадовий оклад, - розмір першого тарифного розряду єдиної тарифної сітки, тому профспілки не можуть лишатьсь осторонь цієї роботи.

Як зазначив перший заступник Голови СПО об’єднань профспілок, заступник Голови ФПУ Олександр Шубін, який брав участь у засіданні Уряду, у рамках бюджетного процесу і на виконання положень Генеральної угоди ФПУ своєчасно розробила пропозиції до Основних напрямів бюджетної політики. Вони були затверджені Президією ФПУ, винесені на розгляд СПО об’єднань профспілок і направлені до Мінфіну, Мінсоцполітики, КМУ та інших державних органів, а також роботодавцям.

Проте, розглянувши підготований Мінфіном проект Бюджетної резолюції, профспілки вимушені були знову констатувати, що рівень прожиткового мінімуму, закладений в ньому, катастрофічно занижений та майже вдвічі «не дотягує» до рівня фактичного прожиткового мінімуму, розрахованого Мінсоцполітики на основі наборів продуктів харчування, непродовольчих товарів і послуг. За оцінкою профспілок, при розрахунку прожиткового мінімуму також некоректно визначено рівень прожиткового мінімуму для різних категорій громадян, зокрема для працездатних осіб, а також занижено розміри 1-го тарифного розряду і мінімальної зарплати.

Виступаючи перед учасниками засідання Уряду, представник профспілок привернув увагу до вимог, на яких наполягають профспілки, а саме: необхідності збільшення розміру прожиткового мінімуму (у 2,7 рази від запланованого Мінфіном), як цього вимагають конвенції МОП №№ 117 і 131, де передбачено, що прожитковий мінімум має враховувати такі основні потреби працівника як забезпечення житлом, медичне обслуговування, освіта тощо, а при розрахунку мінімальної зарплати потрібно враховувати сімейну складову. Профспілками також було надано пропозиції щодо необхідності збільшення обсягів фінансування таких галузей як освіта, охорона здоров’я, культура, та ін.

За результатами обговорення було дане доручення доопрацювати проект Бюджетної резолюції за участю соціальних партнерів та схвалити його з врахуванням профспілкової позиції у регламентні строки.

 

Прес-центр ФПУ

 

Архiв
<< < Березень 2019 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31