СОЦІАЛЬНІ ІНІЦІАТИВИ – ХТО І ЯК СЬОГОДНІ ГОТОВИЙ ПІДТРИМАТИ ПРОФСПІЛКИ

Изображение 057

 

«Профспілки», «громадянське суспільство», «громадськість» – сьогодні слова №1, які звучать від політиків з екранів, ними кричать бігборди, рясніють заголовки джинсових матеріалів у Інтернет та друкованих виданнях. Поруч зі словами «діти», «пенсіонер», ці слова перетворилися на засоби маніпуляції та популізму. І це не дивно – адже профспілкові організації – це потужна, найвпливовіша та найбільша громадянська сила, яка сьогодні існує в країні.

 

Тільки виникає питання, чому політики згадують про людей праці лише напередодні виборів? І чи справді для них важливий захист людей, чи це чергова спроба маніпуляції? Профспілки, зокрема Федерація профспілок України – аполітична організація. Це чітко сформульовано у статуті. Однак чи означає це, що профспілки мають бути осторонь політичного процесу загалом?

Враховуючи той факт, що в нашій країні профспілки відмежовані від законотворення і не мають права законодавчої ініціативи – єдиний можливий спосіб реалізовувати свої соціальні починання – співпрацювати зі своїми Представниками у Верховній Раді. Однак, як обрати того, хто дійсно буде відстоювати права трудящих, ініціювати профспілкові законопроекти та поправки до існуючих законів і боротися за соціальну рівність?

Тільки детальне вивчення соціальної складової всіх перевиборчих програм, глибокий аналіз ініціатив політичних сил. У 2014 році ФПУ звернулася до всіх парламентських фракцій з пропозицією про співпрацю. Всі, окрім Батьківщини та БПП, проігнорували можливість спільної роботи над унормуванням законодавства на користь трудящих, їхня позиція щодо профспілок очевидна.

Федерація уклала меморандум про співпрацю з фракцією Батьківщина, яка згодом делегувала свого нардепа Вадима Івченка стати представником профспілок у ВР. Сьогодні ми бачимо проміжні результати такої співпраці – більшість законодавчих ініціатив напрацьованих під час спільної роботи зареєстровано у Парламенті.

Сьогодні відбудеться Економічний Форум, організований лідеркою Батьківщини. Організований не для політиків та конкурентів, а для громадськості, зокрема і профспілок. Очевидно, що це дасть нам змогу вивчити ініціативи та курс ЮВТ та її команди на майбутнє і зробити висновки.

До слова, нещодавно інша політсила вже організовувала подібний захід. І хоча з усіх банерів, бордів і гасел «пакету реформ» всюди звучала громадськість – профспілки запрошені не були, а серед бізнесових і політичних обличь натяку на громадськість так і не з’явилось.

 

Віталій Улибін

 

Архiв
<< < Червень 2019 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30