20120106101549 

 

Президією ФПУ на засіданні, що відбулося 26 лютого ц.р., розглянуто та взято за основу пропозиції ФПУ до проекту Основних напрямів бюджетної політики на 2015 рік (додається), напрацьовані профспілковою робочою групою з питань бюджету з урахуванням пропозицій, отриманих від членських організацій ФПУ.

Заступник Голови ФПУ С.М. Кондрюк відмітив, що вищезазначені пропозиції направлені, в першу чергу, на забезпечення гідного рівня оплати праці та якісно нового рівня соціального захисту населення: «Першочергової реалізації потребують завдання перегляду державних соціальних стандартів та гарантій. Прожитковий мінімум перетворився з базового соціального стандарту, на основі якого розраховуються всі соціальні стандарти та гарантії, на «стандарт виживання». Більше того, антисоціальним є застосування показника «рівень забезпечення прожиткового мінімуму».

Позиція ФПУ: прожитковий мінімум має розраховуватися на новій основі з урахуванням сучасних змін у потребах населення.

Мінімальна заробітна плата повинна бути не нижче фактичного прожиткового мінімуму, з урахуванням податку на доходи фізичних осіб та сімейного навантаження.

Крім того, потрібно нарешті подолати дискримінацію в оплаті праці працівників бюджетної сфери, де базовий тарифний розряд ЄТС на 25,7 % менше за розмір мінімальної заробітної плати, що є грубим порушенням зобов’язань Уряду за чинною Генеральною угодою.»

Окремі профспілкові пропозиції щодо формування бюджетної політики наступного року стосуються сприяння зайнятості населення, удосконалення оплати праці, підвищенні частки оплати праці у доходах населення, соціального страхування, пенсійного забезпечення, важливих гуманітарних питань, тощо.

Враховуючи нові прогресивні соціальні цілі на європейські стандарти життя прийнято рішення про їх доопрацювання протягом 10 днів для подальшого направлення до Міністерства фінансів України. Зважаючи на зазначене, всі зацікавлені можуть надсилати пропозиції до документу на електронну адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

 

Слід зазначити, що після направлення вищенаведених пропозицій до Мінфіну подальша безпосередня участь профспілкової сторони у формуванні бюджетної політики проходитиме в рамках роботи постійно діючої тристоронньої робочої групи з питань проведення консультацій на всіх стадіях бюджетного процесу (створеної на виконання норми чинної Генугоди), до складу якої від профспілок ввійшли фахівці ФПУ та членських організацій.

Керуючись Порядком участі представників сторін соціального діалогу у формуванні бюджетної політики, представники ФПУ в Національній тристоронній соціально-економічній раді ініціюватимуть розгляд Національною радою проекту Основних напрямів бюджетної політики на 2015 рік та стану врахування пропозицій сторін соціального діалогу в проекті.

 

 

Департамент бюджетної політики та

соціального захисту апарату ФПУ