Такою була мета селекторної наради за участі керівників всеукраїнських профспілок і територіальних профоб'єднань, що відбулась 20 листопада у регіональних філіях ПАТ «Укртелеком».
У ході засідання було підбито підсумки співпраці профспілок з центральними органами виконавчої влади за період, що минув після проведення Всеукраїнської профспілкової акції протесту 17 жовтня ц.р., а також обговорено подальші кроки, спрямовані на максимальне виконання вимог її учасників.
Голова ФПУ Григорій Осовий зазначив, що після зустрічі з членами Уряду відразу після акції 17 жовтня, були дані доручення міністерствам та Центральним органам виконавчої влади щодо необхідності проведення зустрічей з профспілками і до 15 листопада ц.р. міністерства мали поінформувати КМУ про результати таких зустрічей. Всього було надано 32 доручення Прем’єра та Першого віце-прем’єр-міністра України, по більшості з них вже відбулись зустрічі, зокрема у освітян, держслужбовців, працівників культури, газових господарств, геодезії і геології, Профспілка вугільників зустрілась з Прем’єр-міністром В.Гройсманом. На жаль, Міністерство охорони здоров’я не провело зустрічі з профспілками, допоки не відбулися зустрічі у Мінагрополітики з працівниками лісового господарства, в Мінекономрозвитку, Мінінфраструктури тощо. Але вони мають неодмінно відбутись!
За результатами проведених перемовин можна зробити висновок про те, що Уряд за граничні параметри бюджетних видатків, які були визначені під час прийняття бюджету в першому читанні, не вийде. Бюджет лишається дефіцитним, тому можливим є лише перерозподіл коштів його видаткової частини між основними статтями на користь тих чи інших секторів. Але це кардинально не змінює ситуацію стосовно виконання профспілкових пропозицій до Основного кошторису країни на 2019 рік.
Однак, боротьба на цьому не припиняється і потрібно відшукувати нові шляхи досягнення наших цілей, - про це зокрема заявив голова Об’єднання профспілок Харківської області Сергій Тесленко.
Обговорюючи подальші дії ФПУ, її членських організацій на селекторі зазначалось, що акція 17 жовтня в Києві засвідчила спроможність профспілок об’єднатися та діяти солідарно у обстоюванні законних прав та інтересів трудящих - членів профспілок.
- Профспілки - єдині з громадських організацій, які цього року вийшли на маніфестації з питання бюджету, зарплат, прожиткового мінімуму, цін і тарифів, - підкреслив заступник Голови ФПУ Євген Драп’ятий, - Ми продемонстрували свою силу та мобільність, коли потрібно піднятися на захист своїх прав, - сказав він, а також поінформував, що серед членських організацій ФПУ було проведено опитування щодо визначення подальших дій профспілок, в результаті чого більшість спілчан підтримали пропозицію щодо необхідності скликання загальних зборів голів первинних профспілкових організацій, керівників районних, обласних ланок профспілок із запрошенням на них керівників Уряду, міністрів, ЦОВВ, де розглянути питання про виконання вимог профспілок та пошуку шляхів вирішення галузевих проблем, що порушуються профспілками.
Пропозиція щодо необхідності термінового проведення засідання Президії ФПУ для розробки стратегічних і тактичних планів подальших дій пролунала від профспілок Закарпаття, Запоріжжя, металургів та ін.. Голова Полтавської обласної ради профспілок Леонід Вернигора наголосив на необхідності зустрічі з Прем’єр-міністром України Володимиром Гройсманом у форматі широкого профспілкового представництва. Андрій Присяжний, голова Тернопільської обласної ради профспілок, закликав до більш тісної співпраці з організаціями роботодавців та ініціював проведення спільного з ними засідання, на якому висунути до Уряду вимоги щодо підвищення рівня соціальних стандартів для населення.
Також серед актуальних завдань профспілок було названо:
- подальша боротьба за повернення зарплатних боргів,
- необхідність повернення системи соціального страхування,
- припинення зростання цін на газ для населення та підприємств,
- просування переговорного процесу з підписання Генеральної угоди на новий строк тощо.
У підсумку було оголошено, що наступне засідання Президії ФПУ заплановано на 18 грудня ц.р. До зазначеної дати потрібно організувати і провести зустріч з главою Уряду та підготувати підґрунтя для укладення нової Генугоди.
Прес-центр ФПУ