trud

Сьогодні профспілками направлено параламентарям низку постатейних поправок до проекту нового Трудового Кодексу України.

У Верховній Раді України 29 серпня 2019 року зареєстровано проект Трудового кодексу України (реєстр. № 0955) (далі – проект Кодексу), прийнятий Парламентом в першому читанні за основу за підтримки 258 народних депутатів України VIII скликання. Історія цього проекту починалася з 27 грудня 2014 року, коли у Верховній Раді України зареєстровано проект Трудового кодексу України, внесений народним депутатом України Папієвим М.М. (реєстр.№ 1658).

20 травня 2015 року за результатами роботи представників сторін соціального діалогу народними депутатами України Гройсманом В.Б., Денісовою Л.Л., Папієвим М.М. до Верховної Ради України за тим же № 1658 надано на заміну доопрацьований проект Трудового кодексу.

Авторами проекту Трудового кодексу (реєстр. № 1658 доопрац.) за основу взяті напрацювання до попередніх проектів.

Комітет на засіданні 20 травня 2015 року схвалив проект і рекомендував Верховній Раді України для прийняття його у першому читанні.

5 листопада 2015 року Верховна Рада України прийняла проект Трудового кодексу України (реєстр.№ 1658 доопрацьований) у першому читанні за основу та доручила Комітету з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення доопрацювати зазначений законопроект з урахуванням зауважень і пропозицій суб’єктів права законодавчої ініціативи та внести його на розгляд Верховної Ради України у другому читанні.

Для підготовки проекту Трудового кодексу до другого читання Комітетом була утворена Робоча група з представників уряду, профспілок, роботодавців, науковців у галузі трудового права. Протягом 2015-2017 років Робоча група провела більше ніж 40 засідань, на яких удосконалено положення законопроекту № 1658 (доопрац.), розглянуто та прийнято рішення більше як по 1885 пропозиціям.

У квітні 2017 року Комітетом прийнято рішення про внесення проекту Трудового кодексу на розгляд Верховної Ради України у другому читанні.

Проект Трудового кодексу, що був підготовлений до першого читання, пройшов експертизу Міжнародного бюро праці щодо відповідності його положень міжнародним нормам і стандартам. У Меморандумі технічних коментарів МБП до проекту висловлено 59 рекомендацій, в основному щодо регулюючого характеру проекту, інші – конкретні рекомендації щодо регулювання трудових відносин.

     З урахуванням наданих рекомендацій МБП СПО об’єднань профспілок напрацьовано низку постатейних поправок до проекту Кодексу, які направлені 6 вересня 2019 року Голові Комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів, депутатським фракціям і групам у Верховній Раді України, народним депутатам України з метою внесення їх від суб’єктів права законодавчої ініціативи у встановленому Регламентом Верховної Ради України порядку для врахування під час підготовки проекту Кодексу до другого читання, а також підтримки під час голосування у Парламенті.

 

Департамент правового захисту ФПУ