Профспілки обговорюють медичну реформу

 

4739b6c64144f72975550c5e8df1b948 L

 

 

11 вересня п.р. відбулась ініційована Федерацією профспілок Вінницької області  зустріч керівників членських організацій ФПО з фахівцями Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації.

Під час зустрічі обговорювалися питання основних принципів реорганізації медичної галузі, перспективи збереження кадрового потенціалу, доступності медичних послуг та лікування для населення, створення  госпітальних округів, подальше забезпечення медичними препаратами за Урядовою програмою ”Доступні ліки” тощо.

Голова ФПО Микола Колесник зазначив, що проведення медичної реформи в країні стосується як працівників галузі так і пересічних громадян - користувачів медичних послуг, і має великий суспільний резонанс. Профспілки, звичайно, цікавлять і турбують два важливих аспекти медичної реформи - це, по-перше, те, як будуть захищені під час проведення реформи права пацієнтів, і, по-друге, як будуть захищені права та інтереси самих працівників галузі. Профспілки підготували і надали свої зауваження та пропозиції до медичної реформи і ми будемо наполягати на їх обов’язковому врахуванні.

Керівники галузевих профспілок в дискусії наполягали на забезпеченні дотримання Конституції України та законодавства під час проведення медичної реформи, на вжитті необхідних заходів задля недопущення руйнації і комерціалізації системи охорони здоров’я,  збереженні потенціалу галузі, забезпеченні конституційного права громадян на доступну та якісну медичну допомогу.

На чисельні запитання присутніх відповіла начальник управління лікувально-профілактичної допомоги населенню Департаменту охорони здоров’я ОДА Ольга Задорожна. Вона поінформувала присутніх про основні засади реформаторських змін в медицині, про існуючи проблеми та можливі шляхи їх вирішення. Запевнила, що в жодному разі мова не йде про закриття медичних закладів.

Учасники зустрічі дійшли висновку, що медична реформа назріла, однак, на думку профспілковців, в запропонованому законопроекті існує багато ризиків погіршення медичного обслуговування населення, скорочення кадрового потенціалу працівників охорони здоров’я тощо. І для того, щоб вона здійснилася, потрібен  діалог, поінформованість та врахування думки громадськості з даного питання. Все це буде сприяти цивілізованому проведенню необхідної реформи медичної галузі, виробленню спільної концепції, дозволить мінімізувати негативні явища.

А тому, профспілки Вінниччини дійшли висновку, що проведення Всеукраїнської акції протесту медичних працівників 19 вересня поточного року у м. Києві є необхідним і разом з медиками в акції візьмуть участь представники усіх галузей економіки області.

 

Федерація профспілок Вінницької області

 

p1620502

Архiв
<< < Липень 2018 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31