1

Постановою Кабінету Міністрів України 13 березня ц.р. затверджено Порядок компенсації роботодавцям частини фактичних витрат, пов'язаних із сплатою єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

У законі про зайнятість передбачено низку заходів щодо заохочення роботодавців до створення високооплачуваних робочих місць. Зокрема, ст. 24 закону передбачена виплата управліннями Пенсійного фонду України у районах, містах, районах у містах, а також у містах та районах компенсації роботодавцю фактичних витрат у розмірі 50 відсотків суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за кожну особу, працевлаштовану на нове робоче місце.

Перший заступник керівника СПО об’єднань профспілок, заступник Голови ФПУ Г.В.Осовий акцентував увагу на тому, що компенсацію отримають лише ті роботодавці, які протягом останніх 12 місяців створили нові робочі місця, працевлаштували спеціалістів та впродовж року виплачували їм заробітну плату у розмірі не менше ніж 3 мінімальних зарплати, то їм буде повертатись зазначена сума. Тобто заохочуватись державою будуть лише ті бізнесмени, хто платить не мінімальну зарплату, а більшу від мінімальної.

Таким чином врахована позиція профспілок щодо того, що зарплата має бути гідною, - наголосив Г.В.Осовий, - тому це рішення було підтримано СПО профспілок.

 

Довідково:

У Порядку компенсації роботодавцям частини фактичних витрат, пов'язаних із сплатою єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування прописано:

- дія Порядку поширюється на роботодавців (суб'єктів
господарювання), які починаючи з 2013 року:

- створюють нові робочі місця та працевлаштовують на них працівників шляхом укладення трудового договору;

- протягом 12 календарних місяців з дня укладення трудового договору з особою, працевлаштованою на нове робоче місце, щомісяця здійснюють виплату їй заробітної плати в розмірі не менше ніж три мінімальні заробітні плати.

Якщо роботодавець забезпечив дотримання вимог, передбачених цим пунктом, він отримує право на компенсацію фактичних витрат у розмірі 50 відсотків суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі — єдиний внесок) протягом наступних 12 календарних місяців за умови збереження рівня заробітної плати в розмірі не менше ніж три мінімальні заробітні плати у місяці сплати єдиного внеску за особу, працевлаштовану на нове робоче місце.

У разі зменшення штатної чисельності працівників та фонду оплати праці роботодавець втрачає право на компенсацію.

Дія цього Порядку не поширюється на роботодавців, які є
суб'єктами господарювання, утвореними в результаті припинення іншої юридичної особи протягом 12 місяців, що передували створенню нового робочого місця, та бюджетними установами.

 

ІАЦ