Об'єднання профспілок Харківської області – найчисельніша громадська організація регіону, – вже відзначило своє 100-річчя. 1905 року в Харківській області було підписано перший в Україні, та й у всій Російській імперії, колективний договір, який мав юридичну силу, між робітниками та власниками паровозобудівного заводу (зараз – ДП „Завод ім. Малишева"), а також між власниками харківських типографій та робітниками-друкарями. Ці угоди дістали назву „Протоколы соглашений».

 

Перший координуючий орган харківських профспілок – Центральне Бюро профспілок (ЦБП), було створено в квітні 1917 року на 1 конференції представників правлінь профспілок міста. Конференція прийняла Статут профспілок Харкова. Першим головою профспілок міста було обрано І.А. Трахтенберга – професора Харківського університету. В серпні 1917 р. ЦБП перейменовано в Раду профспілок міста Харкова.

 

Після установлення радянської влади у Харкові, в лютому 1920 р. було проведено 1 губернський з'їзд профспілок Харківщини, на якому обрано губернську раду профспілок на чолі з головою І.Л. Побережським.

 

На 1 січня 1921 року Харківська губернська профспілкова організація налічувала 140791 членів, об'єднаних в 23 галузевих профспілки.

 

Після 1937 року, коли були розпущені облпрофради, 22 жовтня 1948 року у Харкові відбулася конференція, на якій 172 делегати обрали обласну раду профспілок Харківщини у складі 35 членів та 11 кандидатів і ревізійну комісію із п'яти чоловік. Пленум обласної ради профспілок обрав президію, головою обрано В.П. Іванова, секретарем – С.І. Тесликова.

 

На конференції профспілок області 17 жовтня 1992 року делегатами було проголошено про створення Об'єднання профспілок Харківської області (ОПХО).

 

Об'єднання профспілок Харківської області є територіальним добровільним об'єднанням членських організацій для забезпечення гарантій діяльності профспілок області, представництва їх інтересів, відстоювання прав і координації колективних дій з метою захисту прав та інтересів членів профспілок.

 

ОПХО здійснює свою діяльність у відповідності до Конституції України, Закону України „Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності", Статуту ОПХО, Програми та Статуту ФПУ. У своїй діяльності ОПХО керується принципами незалежності, добровільності, рівності членських організацій, демократії та гласності, колегіальності у вирішенні питань, обов'язковості виконання рішень, прийнятих в межах Статуту, що стосуються колективних дій в рамках делегованих повноважень.

 

ОПХО в своїй діяльності незалежне від державних і господарських органів управління, громадсько-політичних рухів та партій. Воно не підконтрольне та не підзвітне їм і будує свої відносини з органами державної влади та місцевого самоврядування, організаціями роботодавців та їх об'єднаннями на принципах самостійності, добровільності, рівноправного партнерства і співробітництва, дотримання законодавства та угод, укладених сторонами. ОПХО є членською організацією Федерації профспілок України і об'єднує 44 галузеві профспілкові організації, в які входять понад 4,2 тисяч первинних профорганізацій. Кількісний склад організації налічує майже 549 тисяч членів профспілок.

 

Серед членів профспілок, які входять до Об'єднання, молоді до 35 років понад 216 тисяч. 123,35 тис. із них – студенти та учні, а 93,15 тис. – працююча молодь. У квітні 2006 року створено Молодіжну Раду Об'єднання профспілок Харківської області, основними завданнями якої є координація дій молодіжних рад та комісій по роботі із молоддю всіх членських та первинних профспілкових організацій, регулювання трудових прав та соціальних гарантій молоді, вивчення та допомога у вирішенні соціальних та професійних проблем працюючої молоді та студентства.

 

Пріоритетними напрямками в роботі ОПХО є:

 

- захист соціальних і економічних прав та інтересів працівників і їхніх сімей;

 

- підвищення заробітної плати та пенсій до прожиткового рівня;

 

- організація захисту прав людей на гідне життя, працю та своєчасне отримання гідної зарплати, погашення боргів;

 

- захист трудящих від безробіття;

 

- відродження вітчизняного виробництва;

 

- підтримка і розвиток Харківського регіону;

 

- відновлення та зміцнення економічних зв'язків на рівні областей, міст, районів.

 

За минулі роки незалежності України об'єднання профспілок області змогло:

 

- закріпити свою позицію незалежності від власних структур та політичних організацій;

 

- активно використовуючи принцип соціального партнерства, впливати на соціально-економічне життя та більш ефективно захищати законні права та інтереси трудящих;

 

- досягти того, що сьогодні в області ні одне важливе питання соціальної направленості не вирішується без участі профспілок.

 

Голова Об'єднання профспілок Харківської області Тесленко Сергій Анатолійович. Обраний на цю посаду на альтернативній основі 30 травня 2006 року.

 

Адреса: 61003, м. Харків, майдан Конституції, 1, Палац Праці, 3 під'їзд, 5 поверх

 

Контактні телефони: (057) 731-30-76, 730-05-97

 

Е-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її., Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її., Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.