Професійна спілка працівників державних установ України

logo_derzhustanov

Профспілку створено у 1931 році. А 7 вересня 1990 року відбувся установчий з'їзд Профспілки працівників державних установ України, на якому обрано Центральний комітет – її керівний орган.

Серед всеукраїнських профспілок, що входять до складу ФПУ, Профспілка працівників державних установ України є однією з найчисленніших. Станом на 01.01.2011 року, профспілка налічує 458018 членів, серед них жінок – 69,6%, молоді до 35 років – 32,3%.

Сьогодні головою Профспілки працівників державних установ України є Піжук Юрій Миколайович.

Структура профспілки. Профспілка включає в себе організації чотирьох структурних рівнів, а саме:

Основні документи, якими керується профспілка:

  • Конституція України, Закон України "Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності";
  • Статут профспілки;
  • Рішення VІ з'їзду та програма дій Профспілки працівників державних установ України щодо захисту соціально-трудових прав і законних інтересів її членів на 2010 - 2015 роки
  • інші нормативні і законодавчі акти, що стосуються компетенції і діяльності профспілок.

Діяльність профспілки спрямована на посилення захисту трудових і соціально-економічних прав та інтересів трудящих, формування принципів єдності, взаємодопомоги і солідарності, налагодження чіткої взаємодії усіх організаційних ланок, активізацію роботи по створенню нових профспілкових організацій, мотивацію профспілкового членства на діючих підприємствах, в організаціях і установах.

Для поступового підвищення рівня соціальних гарантій з питань оплати праці, зайнятості, безпеки праці використовується система угод і колективних договорів. Активне опанування механізму соціального партнерства сприяло налагодженню співпраці профспілки з керівниками міністерств (відомств), органів державного управління на рівноправних партнерських засадах.

Укладені і діють галузеві угоди з 11 міністерствами та відомствами. Поширюється практика укладання угод обласними профспілковими комітетами з окремими управліннями про співпрацю по забезпеченню прав і гарантій членів профспілки, їх виборних профспілкових органів. Одним із напрямків діяльності профспілки є розв'язання однієї з основних соціальних проблем – оплати праці працівників органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, прокуратури, судів тощо. У напрямі розвитку соціального захисту членів Профспілки працівників державних установ України активно працює відділ захисту економічних прав та інтересів трудящих ЦК профспілки.

Організації всіх рівнів профспілки регулярно здійснюють громадський контроль за додержанням законодавства про працю.

Профспілка щорічно проводить огляди-конкурси на кращий колективний договір, кращу первинну організацію, на кращу організацію щодо оздоровлення і відпочинку дітей. Профспілка бере активну участь у конкурсах «Кращий державний службовець» та «Приязна адміністрація», які організовує Національне агентство з питань державної служби.

З 1998 року організації профспілки беруть участь у спартакіадах, які проводяться спортивним товариством "Спартак".

Профспілка плідно працює у напрямку подальшого розвитку багатопланового співробітництва з профспілками держустанов Центральної та Східної Європи, країн СНД та Балтії. Регулярною та плідною стала співпраця профспілки з нашими колегами з Профспілки державних службовців Швеції (Fackforbundet ST). Вже п’ятий рік поспіль укладаються угоди про співробітництво, в рамках яких проводяться семінари з мотивації профспілкового членства, ведення колективнодоговірної роботи, питань молодіжної політики.

 

Контактні телефони: 287-06-76; факс 287-00-35

Електронна пошта: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Сайт профспілки: http://ppdu-ua.org/

 

СТАТУТ Профспілки працівників державних установ України

 

Архiв
<< < Січень 2019 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31