А10

 

Європейська та євроатлантична інтеграція України є пріоритетним напрямком розвитку країни. Цього вимагає Конституція, в якій віднедавна закріплено незмінність європейського та євроатлантичного курсу. Цього прагне українське суспільство − за останніми соціологічними дослідженнями, 57% українців підтримують вступ до ЄС, а 48,9% до НАТО. Водночас європейська інтеграція стосується не стільки набуття членства у цих структурах, скільки глибоких і масштабних реформ у всіх сферах суспільного життя України,які в підсумку мають забезпечити потужний економічний розвиток країни і перетворити її на комфортне місце для життя усіх громадян.

Про це говориться у Зверненні проєвропейські громадські платформи до політичних партій напередодні виборів у Верховну Раду України.

«Відкритість до співпраці з громадянським суспільством України, залучення його експертів до розробки та експертизи законодавства у сфері європейської інтеграції повинно стати одним із принципів нової влади, - наголошується у цьому документі. - Діалог з громадянським суспільством та іншими зацікавленими сторонами має бути невід’ємною частиною прийняття управлінських рішень. Наявні механізми діалогу влади з громадськістю мають бути переглянуті з метою вироблення нових ефективних підходів і принципів формування в Україні європейської моделі суспільного та соціального діалогу. Українська сторона Платформи громадянського суспільства Україна - ЄС та Українська національна платформа Форуму громадянського суспільства Східного партнерства готові до подальшого діалогу та надання експертних рекомендацій політичними партіями, зацікавленим у просуванні євроінтеграційних реформ».

- Для нас –Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна – ЄС та Федерації профспілок України, яку ми разом с головою Профспілки працівників будівництва і промисловості будівельних матеріалів України Василем Андреєвим представляємо в УС ПГС, європейський вибір – це не просто слова, це – позиція, - підкреслив, коментуючи Звернення Голова Федерації профспілок України Григорій Осовий. - ФПУ ще на своєму VII з’їзді зазначила пріоритетом європейський вибір. Тому цілком природно, що, комунікуючи в рамках цієї платформи, а також у співпраці з Європейською конфедерацією профспілок, Панєвропейською регіональною радою, де ми є членами, ми підтримуємо ці цінності і норми, які є в Євросоюзі, тому що вони характеризують і сталий розвиток, і добробут людей. Тому для нас дуже важливо, щоб норми Європейської соціальної Хартії, директиви ЄС, які стосуються гідної праці, соціального забезпечення, що є вище ніж в Україні, були орієнтиром та індикатором в оцінках роботи уряду, бізнесу і працівників. Федерація профспілок України, її членські організації використовують в плані розвитку європейського вектора не тільки свою участь у Платформі громадянського суспільства Україна – ЄС, але також і такі впливові міжнародні організації, як Міжнародна організація праці, Європейська конфедерації профспілок, Панєвропейська  регіональна рада та інші. У цьому напрямі ми і надалі будемо розвивати та поглиблювати нашу плідну співпрацю на благо людей праці.

 

Прес-центр ФПУ