mailservice

АСАМБЛЕЯ УС ПГС

 

23 березня 2017 року в Українському домі відбулося зібрання Асамблеї УС ПГС, в якому взяли участь близько 170 учасників – представників громадських організацій з різних регіонів України, а також запрошених гостей - представників органів влади, інституцій і проектів ЄС в Україні тощо.

     Завданням Асамблеї було «звірити годинники» учасників стосовно діяльності УС ПГС з позицій різних сторін: поточних членів, що беруть активну участь в роботі Платформи, але хотіли б підвищити ефективність своїх дій; нових організацій, що зацікавлені приєднатися до УС ПГС і бажають дізнатися більше про її роботу; представників влади та інституцій ЄС, які зацікавлені в активній підтримці громадянським суспільством виконання Угоди про асоціацію.
     З вітальними словами до учасників Асамблеї звернулися Зоряна Міщук, Голова УС ПГС, Хюґ Мінґареллі, Посол ЄС в Україні, Іванна Климпуш-Цинцадзе, Віце-прем’єр-міністр із питань європейської та євроатлантичної інтеграції України та Альфредас Йонушка, Співголова Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС з європейської сторони.
     В рамках Асамблеї була представлена попередня діяльність УС ПГС та її плани на 2017 рік. Учасники обговорили як різні стейкхолдери оцінюють прогрес у виконанні Угоди про асоціацію, які основні виклики, пріоритети, а також роль громадянського суспільства  України у цьому процесі.

     В рамках паралельних сесій особливу увагу приділи питанням реформи оплати праці в Україні, імплементації Угоди про асоціацію в екологічній сфері, а також результатам першого року дії ПВЗВТ.

     Про перебіг Асамблеї більш детально на сайті УС ПГС.

 

 

 

НОВИНИ УС ПГС

 

Участь в конференції «Підсумки імплементації Угоди про асоціацію між Україною і Європейським Союзом за 2016 рік та подальші плани» (2 березня 2017 року).

 

Члени УС ПГС взяли участь в організованій Офісом Віце-прем’єр-міністра із питань європейської та євроатлантичної інтеграції та Урядовим офісом з питань європейської та євроатлантичної інтеграції конференції «Підсумки імплементації Угоди про асоціацію між Україною і Європейським Союзом за 2016 рік та подальші плани» під час якої був представлений урядовий Звіт про виконання Порядку денного асоціації та Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом (за 2016 рік). Більш детально –на сайті УС ПГС.

 

 

Продовження діалогу з Комітетом ВРУ з питань європейської інтеграції (20 березня 2017 року).

 

Відбулася друга зустріч представників обох платформ громадянського суспільства – УС ПГС та УНП – із заступником Голови Комітету з питань європейської інтеграції Марією Іоновою. Розмова в основному стосувалася переліку законопроектів у сфері європейської інтеграції, що визначені Урядовим офісом з питань європейської інтеграції як пріоритетні. Адже комітет відчуває потребу в додатковій експертизі щодо низки законопроектів, і допомога представників платформ громадянського суспільства є дуже на часі. Більш детально – на сайті УС ПГС.

 


 

ДІЯЛЬНІСТЬ РОБОЧИХ ГРУП УС ПГС

 

Зустріч Робочої групи 3 «Економічна співпраця, зона вільної торгівлі, транскордонне співробітництво» в Міністерстві аграрної політики та продовольства (20 березня 2017 року).

 

Робоча група 3  УС ПГС продовжує налагоджувати співпрацю з органами державної влади, відповідальними за впровадження зони вільної торгівлі між Україною та ЄС в рамках Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.  Зокрема, 20 березня ц.р.  відбулася зустріч із Заступником міністра аграрної політики та продовольства України з питань європейської інтеграції Ольгою Трофімцевою.

     Учасники РГ3 провели відверту розмову про механізми взаємодії в рамках реалізації проекту комплексного та сталого розвитку сільських територій в контексті виконання зобов'язань, передбачених Угодою про асоціацію між Україною та ЄС, а також обмінялися думками щодо кращих практик та формування конкретних пропозицій. Джерело – Facebook РГ3 УС ПГС.

 

 

Під егідою  Робочих груп 2 і 3 УС ПГС відбувся "Workshop: E-commerce" (24 березня 2017 року).

 

«Workshop: E-commerce», який відбувся під егідою Робочих груп 2 і 3 УС ПГС об’єднав експертів цифрового ринку та представників органів-регуляторів. Учасники обговорили переваги і недоліки нещодавнього Закону України «Про електронну комерцію», готовність до інтеграції з ЄС в частині е-комерції, нормативно-правове регулювання застосування у якості розрахунку криптовалют, питання ідентифікації споживача, постачальника, регулювання питання електронних грошей, перспективи електронного страхового ринку, важливість довіри до електронних документів. Більш детально – на сайті УС ПГС.

 

 

 

АНОНСИ

 

Засідання УС ПГС (14 квітня 2017 року).

 

На черговому засіданні УС ПГС будемо обговорювати підготовку до засідання ПГС у травні, планування діяльності УС ПГС у ІІ-му кварталі 2017 року, розгляд проекту Регламенту робочої групи УС ПГС.

 

 

4-те засідання Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС (м.Брюссель, 18 травня 2017 року).

 

В рамках засідання ПГС буде розглянуто прогрес виконання Угоди про асоціації з точки зору громадянського суспільства, представлені тематичні доповіді щодо результатів першого року дії ЗВТ між Україною та ЄС, виконання екологічної складової Угоди про асоціацію, а також свободі слова та реформуванню комунальних та державних ЗМІ.

 


 

НОВИНИ ПРОЕКТУ «ГРОМАДСЬКА СИНЕРГІЯ»

 

Cемінар «Інституційне забезпечення та координація виконання Угоди про асоціацію» (27 березня 2017 року).

 

За спільної ініціативи проектів ЄС «Громадська Синергія» та «Association4U» відбувся семінар «Інституційне забезпечення та координація виконання Угоди про асоціацію» для членів УС ПГС та її Робочих груп. Під час семінару учасники отримали інформацію про вплив політичної ситуації в Європейському Союзі на імплементацію Угоди про асоціацію, ознайомились із координаційним механізмом імплементації Угоди в Україні та в країнах ЄC. Більш детально – на сайті УС ПГС.

 

 

Оголошені результати конкурсу «Громадська синергія: посилення участі громадськості в євроінтеграційних реформах» (31 березня 2017 року).

 

Європейська програмна ініціатива  Міжнародного фонду «Відродження» оголосила результати конкурсу «Громадська синергія: посилення участі громадськості в євроінтеграційних реформах». У рамках конкурсу було розглянуто 62 проектні пропозиції, з яких були підтримані 15. З переліком проектів-переможців конкурсу можна ознайомитися на сайті Міжнародного фонду «Відродження».