А21

 

 

Актуальні питання розвитку та підвищення ефективності співробітництва по лінії Україна – ЄС обговорили 18 лютого учасники конференції  «Підсумки виконання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом у 2018 році», під час якої відбулась презентація Звіту про виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС у 2018 р.

 

У роботі конференції взяли участь: Іванна Климпуш-Цинцадзе - Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України, Хюґ Мінгареллі - Посол, Голова Представництва Європейського Союзу в Україні, Ірина Геращенко - народний депутат України, Перший заступник Голови Верховної Ради України, Марія Іонова - народний депутат України, заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань європейської інтеграції, Ольга Стефанішина - Генеральний директор Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції України, Юрген Веллнер - керівник проекту Association4U, заступники міністрів з питань європейської інтеграції тощо.

 

А24

 

 Конференція була організована Проектом ЄС «Підтримка впровадження Угоди про асоціацію між Україною та ЄС» (коротко "Association4U") у співпраці з Офісом Віце-прем`єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України та Урядовим офісом координації європейської та євроатлантичної інтеграції.

 

Ми попросили прокоментувати хід та значення конференції Голову СПО об’єднань профспілок, Голову Федерації профспілок України Григорія Осового,
який взяв участь у її роботі.

 

А23

 

 - Григорію Васильовичу, як можна оцінити конференцію?

 

- Сьогодні відбулась конференція, на якій було презентовано річний звіт Уряду, Парламенту і громадянського суспільства про їх роль у реалізації Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, - зазначив він. - Безперечно,  цій стратегічний напрямок, який прийнято українським суспільством, відбувається під чинним патронатом влади і суспільства. На конференції ми констатували, що ця робота йде, хоча йде не просто. Обсяг виконання завдань, які було визначено на 2018 рік, становить трошки більш половини. Тут, зрозуміло, є низка об’єктивних причин. Сама підготовча робота вимагає більшого часу для того, щоб реформи були позитивно сприйняти суспільством, щоб створити сприятливі умови для правового та демократичного розвитку держави, а також розвитку бізнесу.

 

- Чи була на конференції врахована позиція профспілок?

 

- Та частина Платформи громадянського суспільства Україна - ЄС, у якій представлена Федерація профспілок України та її Голова, інші репрезентативні профспілкові об’єднання, подала відповідний звіт, який було презентовано на конференції. Це в черговий раз засвідчило, що ця площадка є дієвою. Доречи, на цій площадці минулого року було презентовано дві важливі роботи, які стосувалися питань ринку праці в Україні, міграційних процесів та шляхів захисту українських громадян, які прийняли рішення працювати за кордоном, а також гострої проблеми подолання бідності в Україні, зокрема через такі інструменті, як реформування системи оплати праці, пенсійної системи та забезпечення соціальної підтримки малозабезпечених громадян.

 

А25

 

- Як відбуваються ці обговорення?

 

- Все це проходить під час засідань Четвертої робочої групи УС ПГС, яку очолює голова Профспілки працівників будівництва і промисловості будівельних матеріалів України Василь Андреєв, - сказав Григорій Осовий. – Над цими питаннями ми також працюємо в Федерації профспілок України. Таким чином, ця спільна позиція, спільний заклик до влади та інституцій ЄС більш енергійно та рішуче вирішувати ці проблеми».

 

- А які плани на 2019-й рік?

 

- Перш за все, ми будемо працювати з оновленим складом Європейського соціально-економічного комітету. Перше таке засідання заплановано на початок квітня цього року. До цього засідання профспілки готують доповідь стосовно забезпечення прав працівників і прав профспілок в контексті положень і базових принципів Угоди про асоціацію Україна – ЄС. Як відомо, ця проблема має місце в Україні. До неї привернуто увагу світового та європейського товариства. 

Доречи, нещодавно в Україні перебувала Міжнародна профспілкова моніторингова місія, яка відвідала Уряд, Парламент, побувала в представництвах МВФ та ЄС в Україні, зустрілася, зрозуміло, з представниками українських профспілок. Члени місії висказали своє занепокоєння порушенням законних прав та інтересів працівників і профспілок в Україні, низьким рівнем забезпечення соціальних стандартів. Хоча робота у цих напрямах триває, зробити треба ще дуже багато. Зокрема потребують вирішення питання реформування системи оплати праці та забезпечення гідних її умов, системи соціального забезпечення, енергетичного сектора та інших актуальних питань. Словом, нам разом треба вирішувати дуже багато питань, зокрема щодо захисту соціально-економічних прав працівників.

 

А26

 

Запитання задавав та за бесіду подякував Олексій Петруня,

 

Прес-центр ФПУ