e-2112
 

Опрацювавши проект Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік», оприлюднений на сайті Міністерства фінансів України 30.11.2015, який планується розглянути на засіданні Кабінету Міністрів України 4 грудня 2015 року, профспілки категорично незгодні із запропонованими на 2016 рік розмірами базового державного соціального стандарту - прожиткового мінімуму.

Зокрема про це повідомляється у листі Голови СПО об’єднань профспілок Голови ФПУ Григорія Осового, який надіслано Голові фракції партії «БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА» у Верховній Раді України Юрію Луценку.

Також профспілками наголошується, що за офіційною інформацією Міністерства соціальної політики України, фактичний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб у цінах жовтня 2015 року (з рахуванням суми податку на доходи фізичних осіб) - 2757 грн, а запропонований Міністерством фінансів України з 1 січня 2016 року розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб - в 2 рази менший. Також занижені й розміри мінімальної заробітної плати та мінімальної пенсії.

Оскільки розгляд проекту Держбюджету на засіданні Уряду перенесено з 2 на 4 грудня 2015 року саме з урахуванням звернення Фракції ПАРТІЇ «БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА», яка готує власні пропозиції до проекту Держбюджету-2016, профспілковий лідер звернувся з проханням врахувати позицію СПО об'єднань профспілок при підготовці пропозицій Фракції ПАРТІЇ «БЛОК ПЕТРА ПОРОШИНКА» щодо проекту Державного бюджету України на 2016 рік до засідання Уряду, на якому розглядатиметься підготований Міністерством фінансів України законопроект.

 

(Лист СПО та

Пропозиції профспілок до проекту Державного бюджету України на 2016 рік – додаються)

 

Департамент захисту

соціально-економічних прав