Изображение 11647

 

         9 жовтня в Дніпрі в ході першого етапу всеукраїнської акції протесту, оголошеної Федерацією профспілок України, на площі біля облдержадміністрації і обласної ради відбувся багатолюдний мітинг протесту профспілок області проти наступу на права трудящих.

 

Сотні металургів, шахтарів, хіміків, машинобудівників, комунальників, аграріїв, працівників бюджетної сфери, ветеранів праці та молоді з обласного центру, великих промислових міст - Кам’янського, Нікополя, Марганця, Покрова, Павлограда, сільських районів зібралися, щоб сказати «ні» політиці влади, яка призводить до погіршення соціально-економічного ситуації та зниження життєвого рівня трудящих.

Відкриваючи мітинг, голова облпрофобєднання Віталій Дубіль зазначив, що в той час, коли влада відпустила у «вільне плавання» ціни на все найнеобхідніше і вони стрибають вгору майже щодня, коли за останні роки виросли ціни на електроенергію – у 5, газ для населення – у 7, а на опалення – в 11 раз,- зарплата збільшилась лише в 2,8 рази. Та й борги із зарплати досягли в країні астрономічної суми в 2,7 млрд. грн. (в т.ч. в області – 138 млн.). А влада тим часом готує нове підвищення ціни на газ для населення. Як же працівникові виживати, як відновлювати свій трудовий потенціал та утримувати сім’ї?

 

DSC 0047

 

Все це призводить до загострення соціальної напруги в трудових колективах і суспільстві в цілому. Але центральна влада ігнорує пропозиції профспілок і не забезпечує ефективного управління країною та її економікою, нічого не робить для підтримки вітчизняного товаровиробництва. Та ще й намагається зекономити на людині праці: не один місяць профспілки протестували проти спроб «оптимізації Списків № 1 і №2 та все ж домоглися повернення людям окремих пільг, однак зараз чиновники Мінсоцполітики добралися й до шахтарських пенсійних пільг, що призвело до нещодавніх їхніх акцій протесту в Павлограді. І тільки після цього наполохані урядовці начебто дали зараз «задній хід».

Велике невдоволення людей викликає й те, що у проекті Держбюджету-2019 не враховані пропозиції профспілок щодо підвищення соціальних стандартів до цивілізованого рівня, забезпечення гідного фінансування бюджетної сфери.

Голова облпрофцентру говорив і про кричущу ситуацію на ринку праці, що вимагає від влади і роботодавців створення таких її умов і оплати, щоб українці працювали дома, а не шукали кращої долі за кордоном.

 

Изображение 11664

 

Тож профспілки вимагають: європейській Україні – європейські зарплати, європейські стандарти життя!

Ці та інші вимоги до влади підтримали на мітингу гірник шахти «Західно-Донбаська» ПраТ «ДТЕК Павлоградвугілля» Сергій Яценко, голова цехкому профспілки трубопрокатного заводу «Інтерпайп» Віталій Яницький, голова обкому профспілки хіміків - голова профкому «ДніпроАзоту» Григорій Потуремець, вихователь Підгороднянської СШ № 2 Дніпровського району Людмила Муха, наладчик устаткування, голова цехкому профспілки об’єднання «Південмаш» Леонід Гринченко.

Учасники мітингу ухвалили резолюцію з вимогами до центральних та місцевих органів влади, яку їхні представники вручили керівництву області.

Акція профспілок викликала велику зацікавленість засобів масової інформації.

 

Изображение 11642

 

Изображение 11682

 

 

 

Изображение 11660

                  

     В.Коврига,

зав. прес-центром Дніпропетровського

                       облпрофоб’єднання