IMG 3067

 

14 листопада 2013 року в приміщенні "Українського дому" відбувся офіційний захід, присвячений підведенню підсумків діяльності Національної служби посередництва і примирення за 15 років з моменту її утворення.

У заході взяли участь представники сторін соціального діалогу на національному рівні, міжнародної організації праці, науковці, незалежні експерти, трудові арбітри та незалежні посередники НСПП. Під час урочистого заходу виступив заступник Голови ФПУ Сергій Кондрюк.

На початку Голова Національної служби посередництва і примирення Олександр Окіс зачитав привітання працівникам Національної служби посередництва і примирення від Прем'єр-міністра України М.Я. Азарова.

Згідно порядку денного, О.Я. Окіс підвів підсумки діяльності Національної служби посередництва і примирення за 15 років (детальніше - на сайті НСПП).

За його словами, саме з метою запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів), сприяння їх своєчасному і справедливому вирішенню та поліпшення стану соціально-трудових відносин у липні 2010 року між ФПУ та НСПП підписано Угоду про співпрацю.

У рамках цієї Угоди, завдяки активної участі С.М. Кондрюка, заступника Голови ФПУ, були досягнуті вагомі результати, зокрема тільки упродовж 2010-2011 років за сприяння НСПП вирішено та знято з реєстрації два колективних трудових спори на національному рівні: між Всеукраїнськими профспілками та профоб’єднаннями і Кабінетом Міністрів України, між Федерацією профспілок України та Кабінетом Міністрів України та на галузевому рівні колективний трудовий спір між Профспілкою працівників газових господарств України та правлінням Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України".
Водночас, акцентував Голова НСПП, у НСПП також склалися хороші ділові стосунки з Федерацією роботодавців України.

У своєму виступі Заступник Голови Федерації профспілок України С.М. Кондрюк передав поздоровлення від Голови Національної тристоронньої соціально-економічної ради, Голови спільного представницького органу профспілок на національному рівні, Голови Федерації профспілок України Ю.М. Кулика та зазначив, що довіра до влади починається з людини, яка здатна вирішити повсякденні проблеми пересічного громадянина. Саме тому суспільство покладає на нас особливо відповідальні завдання, чекає компетентності, ініціативи й творчого ставлення до справи.
Профспілки переконані, що високий професіоналізм фахівців Національної служби посередництва і примирення, усвідомлене почуття відповідальності допоможуть здобути ще більшу повагу українського народу, підвищити його довіру до діяльності НСПП.
"Нехай Ваші професійні зусилля будуть винагородженні повагою і довірою громадян, впевненістю у надійному і справедливому захисті їх Конституційних прав і свобод. Щиро зичимо Вам здоров’я, добробуту, щастя й удачі, життєвої наснаги та нових здобутків у професійній діяльності в ім’я процвітання нашої України!" – зазначив С.М. Кондрюк.

Сергій Михайлович також вручив відзнаки Федерації профспілок України працівникам Служби, які брали активну участь у розвитку соціального діалогу.

 

Під час урочистого заходу також виступили:

 Заступник Голови Ради Федерації роботодавців України Д.М. Олійник, Національний координатор Міжнародної організації праці в Україні С.П. Савчук, Голова Всеукраїнського Об'єднання профспілок і профоб’єднань "Єдність", Голова Професійної спілки атестованих працівників органів внутрішніх справ України А.С. Онищук (детальніше - на сайті НСПП).

З вітальними словами виступили також Голова Національної служби посередництва і примирення 1998-2006 рр. В.М. Руденко, Національний координатор Міжнародної організації праці в Україні 1996-2013 рр. В.І. Костриця, керівник експертної групи шведсько-українського проекту "Вирішення трудових спорів в Україні" Н.І. Зарько, член Експертної групи, декан юридичного факультету Сумського національного аграрного університету, кандидат юридичних наук, трудовий арбітр НСПП С.І. Запара, Голова Профспілки працівників міністерства соціальної політики України В.І. Ступак.

Крім того, на адресу Служби надійшли вітання від Міністра інфраструктури України В.В. Козака, голів Донецької, Рівненської, Сумської, Тернопільської, Чернівецької обласних державних адміністрацій, Вінницької, Сумської, Чернівецької обласних рад, Голови Об'єднання організацій роботодавців України А.К. Кінаха, генерального директора Державної адміністрації залізничного транспорту України С.П. Болоболіна, Профспілки працівників освіти і науки України та інших галузевих профспілок.

На завершення заходу відбулося урочисте вручення Головою Національної служби посередництва і примирення О.Я. Окісом цінних подарунків та відомчих відзнак НСПП.

 

За повідомленням

відділу аналітично-інформаційної роботи та прогнозування НСПП

(Сайт НСПП)

 

IMG 3125

 

IMG 3078