2013 053 016

 

15 - 16 березня в Києві у Будинку спілок пройшла міжнародна конференція «Реструктуризація і приватизація державних підприємств в Білорусі». Проводить конференцію глобальна профспілка ІндастріАЛЛ за підтримки Фонду ім. Фрідріха Еберта та Федерації профспілок України.

У конференції беруть участь представники трьох білоруських членських організацій ІндастріАЛЛ: Білоруської профспілки працівників хімічної, гірничої і нафтової галузей промисловості, Білоруської незалежної профспілки та Республіканської профспілки радіоелектронної промисловості.

На відкритті конференції зі словами привітання до учасників звернулися Голова ФПУ Юрій Кулик, керівник бюро Фонду ім.Фрідріха Еберта в Україні і Білорусі Урсула Кох-Лаугвітц і представник ІндастріАЛЛ в країнах СНД Вадим Борисов.

Голова ФПУ Юрій Кулик у вступному слові побажав учасникам успішної роботи і підкреслив плідну співпрацю ФПУ з регіональним представництвом Фонду ім. Фрідріха Еберта. Він зазначив, що одинадцять членських організацій ФПУ входять до глобальної профспілки ІндастріАЛЛ, і ФПУ також високо цінує співпрацю з нею.

Урсула Кох-Лаугвітц підкреслила важливість співпраці з ФПУ щодо вирішення найгостріших питань соціально-економічного захисту трудівників. – Міжнародний досвід профспілкової боротьби допомагає українським партнерам у визначенні найбільш ефективних шляхів вирішення нагайних питань профспілкового руху України, - сказала Урсула Кох-Лаугвітц.

Під час конференції учасники обговорять економічну ситуацію в Білорусі з точки зору профспілок, очікування профспілок від пропонованої приватизації важливих підприємств, вплив приватизації на занятість, оплату праці, та її умови, а також стратегії профспілок в питаннях захисту інтересів своїх членів, форми співпраці з державою і роботодавцями.

Досвідом роботи профспілок в умовах приватизації з учасниками конференції поділяться колишній Генеральний секретар Міжнародного федерації профспілок хіміків, енергетиків і шахтарів Манфред Варда, Міхаель Вольтерс з німецької профспілки IG BCE, голова Профспілки працівників енергетики і електротехнічної промисловості України Сергій Шишов, голова Пермської краєвої організації Профспілки працівників хімічних галузей Росії Олексій Клейн, голова первинної профспілкової організації ВАТ «Уралкалій» Ірина Колесник.

 

 

Департамент міжнародної роботи ФПУ

 

2013 053 021

 

2013 053 022

 

2013 053 001

 

2013 053 010