В Україні постійно скорочуються передплатні тиражі газет – НСЖУ

slide-press

 

Мінінфраструктури блокує звернення НСЖУ до Кабінету міністрів.

За підсумками передплатної кампанії на друге півріччя 2018 року тиражі газет і журналів скоротилися до рівня 95% від показників на 1 січня поточного року. Такі дані повідомляє ВАТ "Укрпошта" у відповідь на запит Національної спілки журналістів України (НСЖУ).

Загальний обсяг друкованих ЗМІ щодо поштової доставки передплатникам в Україні становить близько 8,3 млн примірників, повідомляє прес-служба НСЖУ.

У НСЖУ зазначають, що друкований інформаційний простір постійно скорочується через відсутність державної політики підтримки друкованої преси і непартнерського ставлення ПАТ "Укрпошта" до редакцій.

"Постійне зростання поштових тарифів на доставку друкованих ЗМІ та скорочення мережі "Укрпошти" абсолютно очевидно призводять до відмови українців від читання газет, – зазначає голова НСЖУ Сергій Томіленко. – Захистити українські газети і право громадян на доступ до друкованого слова може тільки реалізація обгрунтованої державної інформаційної політики. Адже ганьбою є те, що за останні три роки ринок підписки в Україні скоротився на 3 млн примірників! Тобто на 27%!".

За даними ПАТ "Укрпошта", станом на 1 липня 2015 року в Україні тираж видань за передплатою становив 11,3 млн. Відтоді тиражі постійно тільки скорочувалися і досягали таких показників падіння: 10,6 млн прим. – в першому півріччі 2016-го; 9,6 млн прим. – у другому півріччі 2017-го; і 8,6 млн прим. – в першому півріччі 2018-го.

Надзвичайну ситуацію щодо якості поштової доставки видань за передплатою, тарифної політики"Укрпошти" і загального скорочення тиражів визнають видавці і регіональних, і національних газет.

Директор департаменту з управління тиражем ПрАТ "Сьогодні Мультимедіа", член правління Всесвітньої газетної асоціації WAN-IFRA від України Сергій Охріменко зазначає, що темпи падіння тиражів цього року значно зросли, особливо у місцевих видань. На його думку, це викликано тарифною політикою "Укрпошти" на тлі жахливої якості доставки.

"Такі темпи падіння, враховуючи заплановане підвищення вартості послуг "Укрпошти", відсутність стратегії розвитку послуги з передплати, вкрай неякісну і несвоєчасну доставку і можливе переведення великої кількості (до 4 тис.) поштових відділень в формат так званих точок присутності (фактичне закриття) дають підстави прогнозувати падіння тиражів за результатами річної передплати на 2019 рік не менше, ніж на 15% до поточного рівня, – зазначає Сергій Охріменко. – За помірно-оптимістичними формулюваннями "Укрпошти" криється справжня катастрофа на ринку підписки".

Національна спілка журналістів України продовжує наполягати на введенні урядового мораторію на поштові тарифи на доставку газет (їх фіксації на рівні доставки з 1 липня 2018 р.). Відповідне звернення НСЖУ до Кабінету міністрів надійшло в червні, але його реалізація блокується Міністерством інфраструктури України.

Нагадаємо, НСЖУ закликав Гройсмана ввести мораторій на зростання поштових тарифів на доставку газет, оскільки через істотне подорожчання паперу та поштових послуг більшість газет опинилися в критичній ситуації.

Також раніше повідомлялося, що "Укрпошта" оголосила про підвищення тарифів. Підвищення відбудеться в два етапи. З 1 липня тарифи в середньому мали зрости на 24,7%. Ще на 19,2% порівняно з першим етапом зростуть тарифи з 1 січня 2019 року.

"Це повинно забезпечити мінімальну рентабельність надання послуг, оскільки 2017 року держпідприємства продовжували надавати послуги з доставки та прийому газет і журналів нижче собівартості, що негативно позначається на фінансовому становищі "Укрпошти" та ДП "Преса" і призводить до збитків", – пояснило держпідприємство прийняття рішення.

Джерело: газета "Сегодня"

https://ukr.segodnya.ua/politics/v-ukraine-postoyanno-sokrashchayutsya-podpisnye-tirazhi-gazet-nszhu-1160531.html

Архiв
<< < Червень 2019 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30