Голова ФПУ Григорій Осовий взяв участь та виступив на урочистих Зборах з нагоди Міжнародного дня людей похилого віку

1dnyz 123

 

25 вересня 2017 року Рада Організації ветеранів України провела Збори, присвячені Міжнародному Дню громадян похилого віку, Дню ветерана, які відзначаються щорічно 1 жовтня. Темою стала «Співпраця та взаємодія ветеранських організацій з органами влади та іншими організаціями щодо посилення соціального захисту ветеранів війни, громадян похилого віку».

 

         У Зборах взяли участь голова Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення Денісова Л.Л., заступник Міністра соціальної політики Шамбір М.І., народні депутати України Королевська Н.Ю., Бойко Ю.А.

           У своєму виступі Осовий Г.В. привітав ветеранів з Міжнародним днем громадян похилого віку і зокрема зазначив: щороку цього дня здійснюються заходи для вшанування і соціальної підтримки пенсіонерів, інвалідів, одиноких літніх людей. Повага до старших поколінь є одним із основних принципів будь-якої розвиненої та цивілізованої держави.

Федерація профспілок України послідовно захищає права та інтереси людей похилого віку щодо забезпечення соціальних гарантій, підвищення якості соціального обслуговування. Профспілкові організації всіх рівнів беруть активну участь у вирішенні повсякденних проблем цих громадян.

На підприємствах через колективні договори ветеранам надається допомога – це і на оздоровлення, надання різноманітних послуг, матеріальна підтримка тощо. Окремі питання соціального захисту ветеранів війни і праці передбачаються регіональними та галузевими угодами, а також Генеральною угодою. Це є особливо важливим сьогодні, коли важка соціально-економічна ситуація в нашій країні негативно впливає на матеріальний стан громадян. Ветерани, пенсіонери, які зробили багато для нашої держави, заслуговують на гідне до них ставлення.

Сьогодні в пенсійному забезпеченні критичний стан. Більшість пенсіонерів опинилися поза межею бідності. Більше 80% з них отримують пенсії менше реального прожиткового мінімуму. Розміри пенсій, призначених у різні роки, вже втричі різняться між собою. Існують інші проблеми, що потребують вирішення.

Тому Федерація профспілок підтримує законодавчі пропозиції щодо осучаснення пенсій з 1 жовтня 2017 року; відновлення з 1 жовтня виплати пенсій працюючим пенсіонерам у повному розмірі; удосконалення перерахунку пенсій та інші пропозиції.

         Проте, Голова ФПУ зазначив, що у профспілок є низка зауважень до законопроекту, зокрема не підтримується зменшення коефіцієнту страхового стажу з 1,35 до 1,0, збільшення тривалості страхового стажу до 35 років є завеликим, не підтримується скасування пенсій за вислугу років для працівників освіти, охорони здоров’я, соціального захисту, працівників льотного складу авіації та інші. Відповідні пропозиції профспілок щодо доопрацювання окремих положень законопроекту були направлені до Верховної Ради України. Також Осовий Г.В. проінформував присутніх щодо позиції профспілок з медичної реформи.

Денісова Л.Л. привітала ветеранів із Святом та зупинилась на окремих питаннях пенсійної реформи, зокрема щодо перерахунку пенсій з 1 жовтня ц.р., запровадження нового розміру мінімальної пенсії з 1 жовтня, а не з 1 грудня, скасування діючих обмежень при виплаті пенсій працюючим пенсіонерам та інших питаннях.

         Більш детально про норми проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» (реєстр. №6614 від 22.06.2017), підвищення та перерахунку пенсій розповів Шамбір М.І., а також відповів на поставлені запитання.

         На питаннях пенсійного забезпечення, проведення медичної та освітньої реформ зупинилися народні депутати України Королевська Н.Ю. та Бойко Ю.А.

        

Управління соціального страхування

і пенсійного забезпечення

Архiв
<< < Вересень 2018 > >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Не
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
25 26 27 28 29 30