А10

 

 

14 січня відбулась робоча зустріч Голови Федерації профспілок України Григорія Осового з Національним координатором Міжнародної організації праці в Україні Сергієм Савчуком. У зустрічі, яка проходила у теплій, конструктивній атмосфері, взяли участь заступник Голови ФПУ Олександр  Шубін та керівник Департаменту міжнародних зв’язків апарату ФПУ Василь Шилов.

 

Під час бесіди було обговорено низку актуальних питань. Керівництво ФПУ проінформувало про плани діяльності Федерації та її членських організацій у 2019 році. Зокрема мова йшла про посилення та підвищення ефективності соціально-економічного захисту прав та інтересів працівників. Наголошувалось, що у центрі уваги постійно перебувають ситуація, яка склалася на ринку праці, питання збереження та розвитку трудового потенціалу. Зазначалось, що у цьому контексті ключовим завданням залишається підвищення оплати праці, забезпечення гарантій своєчасної та повної виплати заробітної плати, погашення заборгованості перед працівниками.

 

У цьому контексті було обговорено те, що МОП також при1ймається цією ситуацією. І один з основних напрямів нового проекту «Інклюзивний ринок праці для створення робочих місць в Україні», що було ініційовано Міжнародною організацією праці,  спрямовано на реформування системи оплати праці. При цьому, з боку МОП буде надана підтримка профспілок в ініціативі щодо створення гарантійної установи з виплати заробітної плати працівникам збанкрутілих підприємств. Мова йде про розробку та впровадження проекту відповідного закону.

 

Під час зустрічі Сергій Савчук заявив, що Україна сьогодні є одної з тих країн, яким МОП найбільш приділяє уваги. В Україні реалізується низка дуже важливих проектів та програм Міжнародної організації праці. Зокрема, проект   «Інклюзивний ринок праці для створення робочих місць в Україні». Було також повідомлено, що в середині лютого в Україні з візитом буде місія МОП, у планах якої також зустрічі з керівництвом соціального блоку Уряду України  та ФПУ. Також планується низка заходів за участю МОП в регіонах нашої країни.

 

Голова ФПУ Григорій Осовий проінформував про переговорний процес з укладення Генеральної угоди на новий термін, який зараз перебуває на фінальної стадії.   Він повідомив, що на ближчий час заплановані консультації сторін соціального діалогу на вищому рівні.

 

 

 

Прес-центр ФПУ