skilki pracyuvatimut bez kzpp

Про це у своєму Зверненні до української влади заявили Генеральний секретар Міжнародної конфедерації профспілок (МКП) Шаран Барроу та Генеральний секретар Європейської конфедерації профспілок (ЄКП) і Панєвропейської ради профспілок (ПЄРР) Лука Вісентіні.

У ньому зазначено, що поданий 27 грудня 2019 року Кабінетом Міністрів України до ВР України проект закону «Про працю», несе загрозу позбавлення працівників правового захисту, а профспілки – можливості їх захищати.

Таким же чином були внесені до українського Парламенту й інші законопроекти, а саме проекти законів «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо окремих питань діяльності професійних спілок)» (реєстр. № 2681), «Про внесення змін до Кодексу законів про працю України щодо додаткових підстав для звільнення» (реєстр. № 2584) тощо.

Ці проекти законодавчих актів порушують основоположні права в обхід міжнародних стандартів. Зазначені законодавчі зміни розроблялися за закритими дверима без повноцінних та відвертих тристоронніх консультацій з репрезентативними профспілками.

Проте, такі зміни в захисті працівників є неприйнятними для країни, яка заявляє про свою вірність демократичним цінностям, декларує європейські прагнення та зобов’язалася дотримуватися принципів ЄС, підписавши Угоду про асоціацію.

Українські профспілки оголосили про проведення кампанії проти законопроектів та підходу уряду. Ми повністю підтримуємо цю кампанію та висловлюємо солідарність з усіма працівниками України та їхніми профспілками.

Ми вимагаємо відкликати законопроект і відкласти будь-які офіційні читання у Верховній Раді!

Ці законодавчі зміни мають бути предметом повномасштабних консультацій з профспілками!

Немає жодного обґрунтування поспішному прийняттю розроблених законопроектів, зокрема без повноцінних тристоронніх переговорів!

Ми закликаємо Уряд України скористатися технічною допомогою МОП у підготовці трудового кодексу, який відповідав би міжнародним стандартам!

Текст Звернення додається.

Департамент міжнародних зв’язків ФПУ