4 лютого 2025р. в Центрі правової допомоги Ради профспілок області проведено робочу зустріч з головою обласної галузевої ради профспілки працівників енергетики та електротехнічної промисловості Василем Гриньківим.
Під час зустрічі обговорено петиції «Про встановлення законодавчих гарантій з додаткової оплати оперативному персоналу підприємств критичної інфраструктури у галузі енергетики» (№41/007686-25еп) і «Повернення Державному торговельно-економічному університету статусу «національний» (№ 22/240306-еп).
У своєму виступі Василь Гриньків повідомив, що факти розслідувань нещасних випадків на виробництві, отриманих працівниками, які перебували на своїх робочих місцях під час дії повітряної тривоги, свідчать, що всі вони свідомо ризикували своїм життям та здоров’ям, оскільки для забезпечення безперервної діяльності підприємства не було можливості залишити робоче місце. Життя та здоров’я оперативного персоналу щоденно перебуває під загрозою. Енергетики, як і військові, несуть вахту під загрозою обстрілів, із ризиком для життя виконують свої службові обов’язки. Тому вкрай необхідно подбати за цей персонал та на законодавчому рівні встановити гарантій з додаткової оплати.
Щодо петиції щодо повернення Державному торговельно-економічному університету статусу «національний», то він сказав, що Бурштинський торговельно-економічний фаховий коледж є відокремленим структурним підрозділом Державного торговельно-економічного університету – одного із найпопулярніших закладів вищої освіти України. Студентство є статегічною опорою в забезпеченні європейського курсу України. Саме молодь забезпечить якнайшвидшу відбудову України після нашої Перемоги, а особлива увага до університетів дасть поштовх інноваційному розвитку економіки та бізнесу, інформаційній трансформації суспільства, євроінтеграційним перетворенням. Один з перспективних напрямків сучасної економіки як у світі, так і в Україні – розвиток готельного та ресторанного господарства. Цю істину добре засвоїли викладачі Бурштинського торговельно-економічного коледжу, тож при підготовці майбутніх фахівців намагаються не відставати від світових та європейських стандартів. Тому так важливо підтримати зазначену петицію.
Керівник Центру правової допомоги Олександра Гринів нагадала, що з метою посилення соціального захисту працівників підприємств критичної інфраструктури, які виконують трудові обов’язки в особливих умовах (під час обстрілів чи сигналу повітряної тривого) вносилися відповідні пропозиції до проєкту Закону України від 24.06.2024 № 11367 “Про внесення змін до Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” та щодо можливості запровадження державного обов’язкового страхування такого персоналу на випадок загибелі (смерті), поранення (контузії, травми або каліцтва.
Також вона інформувала про направлення звернення Ради профспілок області до народних депутатів України Олени Вінтонович, Оксани Савчук та Ігоря Фріса щодо проєкту Закону України «Про правовий режим майна загальносоюзних громадських об'єднань (організацій) колишнього Союзу РСР №6420 (10.12.2021 року Урядом було його внесено на розгляд Верховної Ради України), яким пропонується націоналізувати все профспілкове майно.
Прийнято рішення поширити інформацію серед членських організацій Ради профспілок області щодо підтримки зазначених вище петицій та збору підписів.
Профспілки і надалі вживатимуть усіх зусиль для захисту прав та інтересів своїх членів.
Рада профспілок Івано-Франківської області