09876

З ініціативи ООН 1 жовтня у світі відзначається Міжнародний день людей похилого віку. 

Україна як повноправний член ООН підтримала ініціативу міжнародного співтовариства і також щорічно відзначає День людей похилого віку.

Рішення про відзначення цього дня та створення належних умов соціального захисту пенсіонерів, інвалідів, ветеранів, одиноких непрацездатних громадян затверджено урядовою постановою від 26 вересня 1997 року «Про щорічне відзначення Міжнародного дня громадян похилого віку».

Згідно з міжнародною класифікацією, людиною похилого віку вважається особа, яка досягла 65 років. Таких людей в усьому світі близько 700 мільйонів, а це майже кожна десята людина на Землі. 

В Україні налічується 6,9 млн громадян віком від 65 років.

За даними ООН, до 2050 року число тих, кому за 60, сягне 2 мільярдів людей. На думку експертів, зростання числа літніх людей у світі свідчить про поліпшення якості життя в цілому, що саме по собі є значущим досягненням. Попри це, у багатьох країнах, що розвиваються, старіння, як і раніше, пов’язане зі слабкою соціальною захищеністю і падінням рівня доходів.

У світових рейтингах за рівнем життя літніх людей Україна посідає одне з останніх місць і щороку ці показники все нижчі і нижчі. Найкомфортнішими для людей поважного віку є Швейцарія, Скандинавські країни, Німеччина та Канада.

З нагоди дати 1 жовтня Голова ФПУ Григорій Осовий звернувся до людей похилого віку та втереанів зі словами:

"Шановні ветерани!

Багаторічна і наполеглива праця  людей похилого віку захоплює і викликає повагу. Трудові звершення багатьох з них вже стали легендою і взірцем для наслідування для сучасників та майбутніх поколінь українців.

Складні випробування випали на долю старшого покоління – війни, соціально-економічні кризи, епоха тотального дефіциту, зміна державного ладу, але і в цих умовах їм вдалося вистояти і зберегти людяність, толерантність та гуманізм.

Вшановуючи людей похилого віку, ми з вдячністю звертаємося до наших наставників та друзів, які передавали нам свої знання і досвід  допомагали нам робити перші свої кроки на шляху опанування професії, підставляли плече в складних виробничих ситуаціях, вселяли в нас віру і впевненість в собі, що все обов’язково вийде.

Ще раз дякуємо вам за відповідальне ставлення до своєї справи і життєву мудрість, які ви передаєте молодим. 

Зичимо вам, шановні ветерани, міцного здоров’я, радості, благополуччя та підтримки нащадків!

Нехай радісний сміх ваших дітей та онуків наповнює щастям Ваші домівки.

            З повагою

            Голова Федерації профспілок України                                                                                       Г.В. Осовий".

 

                                                                    Прес-центр ФПУ