KMO 141501 04297 1 t218 183531

Зустріч пройшла в Міненерго України. На ній були присутні голови первинних профспілкових організацій Львівської територіальної організації Укрвуглепрофспілки на чолі з головою Олегом Турчиним та заступник голови Профспілки працівників вугільної промисловості України Андрій Зимін.

Мністерство на зустрічі представляли перший заступник Міністра Юрій Власенко та заступник Міністра Олексій Кураков.

Під час зустрічі було обговорено низку  питань. З-рлміж них, зокрема:
1. Повернення коштів за відвантажене вугілля в попередні періоди, споживачем якого було ПАТ «Центренерго» в обсязі 228 млн. грн., серед яких:
- ДП «Державна вугільна компанія» насуму 4,9 млн. грн.;
- ДП «Держвуглепостач» на суму 112,7 млн. грн.;
- ДП «Укрвугілля» на суму 5,4 млн. грн.;
- ТзОВ «Енергетична компанія «»Укренерговугілля» на суму 12,8 млн. грн.;
- ПАТ «Центренерго» на суму 92,2 млн. грн.
2. Повернення ціни 1 тонни вугільної продукції, які відповідає затратам на її видобуток - 2100 грн.
3. Виділення кошів на заміну старого зношеного гірничого обладнання і техніки, які відпрацювали 5-ти кратний ресурс.
4. Відновлення виділення коштів на ОП і засоби індивідуального захисту.
5. Встановлення взаємозаліку : вугільною продукцією за спожиту електроенергію вугледобувним підприємствам ДП «Львіввугілля».
6. Забезпечення стабільного збуту вугільної продукції.
7. Розподіл коштів держпідримки для всіх підземних працівників ДП «Львіввугілля».

Під час зустрічі заступник міністра наголосив , що  скоро буде вжито відповідні заходи щодо поточної виплати заробітної плати та погашення заборгованості.

За повідомленням Олексія Куракова:
По-перше. Згідно прийнятого розпорядження Кабінету Міністрів України від 14 липня 2021 р. № 760-р були надані матеріали на розгляд бюджетного комітету ВРУ, який на своєму засідання прийняв відповідне рішення щодо перерозподілу бюджетних коштів в обсязі 393,0 млн. грн. і додаткового їх спрямування по програмі «Реструктуризація вугільної галузі» на забезпечення виплати заробітної плати шахтарям.

По-друге. Міненерго України досягнуто домовленості з Міністерством фінансів щодо невідкладного протягом двох-трьох дні перерахунку бюджетних коштів передбачених на липень 2021 року в сумі 250 млн. грн. на рахунки державних вугледобувних підприємств.

По-третє. Протягом липня і серпня ц.р. мають бути також спрямовані на рахунки держпідприємств додатково по 95 млн. грн. бюджетних коштів.

Надалі в стадії підготовки з подальшим розглядом Урядом України пропозиції Міненерго України та Профспілки стосовно збільшення видатків в бюджеті України на 2021 рік по програмі «Реструктуризація вугільної галузі» до кінця року обсягом 2,8 млрд. гривень.

 За матеріалами  профспілки працівників вугільної промисловості України http://www.prupu.org/news/23391/