зображення viber 2021 09 03 12 14 08 742

У Міністерстві фінансів України 2 вересня  у рамках здійснення соціального діалогу та з метою обговорення проекту Державного бюджету України на 2022 рік відбулася  робоча зустріч представників СПО профспілок і СПО роботодавців із представниками Міністерства фінансів України, Міністерства соціальної політики України, Міністерства економіки України та інші.

Під час зустрічі керівництвом Мінфіну було презентовано основні параметри проекту Держбюджету на 2022 рік.

Відповідно до Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» щодо права профспілок на участь у формуванні та реалізації державної соціальної та економічної політики, положень чинної Генеральної угоди та Порядку участі представників сторін соціального діалогу у формуванні бюджетної політики, Перший заступник Голови СПО об’єднань профспілок Олександр Шубін у своєму виступі  аргументовано розкрив сутність профспілкових пропозицій до проекту Держбюджету–2022. Він акцентував увагу присутніх на тому, що профспілкові пропозиції сформовані на основі чинного законодавства з урахуванням норм міжнародних зобов’язань України та спрямовані на впровадження в Україні європейських стандартів життя, що узгоджується з нормами Угоди про асоціацію з Європейським Союзом. А їх реалізація забезпечить встановлення належного рівня соціального захисту громадян, у т.ч. шляхом підвищення розмірів основних державних соціальних стандартів та гарантій, гідного функціонування систем охорони здоров’я, освіти і науки, розвиток внутрішнього ринку, збільшить можливість для економічного зростання держави, що сприятиме скороченню бідності громадян та зростанню їх добробуту.

зображення viber 2021 09 03 12 13 47 240

Під час обговорення керівники галузевих профспілок внесли доповнення і розширили зміст пропозицій враховуючи специфіку і проблематику підприємств і організацій, які вони представляють. Попросили врахувати профспілкові пропозиції, та повідомити позицію Мінфіну, а також висловили готовність до спільної роботи з метою формування виваженої та ефективної бюджетної політики в Україні

Керівництвом Мінфіну дано доручення директорам департаментів зустрітися з профспілковцями щодо внесених ними пропозицій до проекту Держбюджету на 2022 рік з метою їх уточнення і подальшого опрацювання.

Активна фаза формування проекту Держбюджету на 2022 рік триває. Нагадаємо, що відповідно до статті 37 Бюджетного Кодексу Кабінет Міністрів має схвалити закон про Державний бюджет України та подати його разом із відповідними матеріалами Верховній Раді та Президенту України не пізніше 15 вересня.

Пресцентр Федерації профспілок України