2021 09 24 10 17 191

На виконання протокольного рішення Міжвідомчої робочої групи з питань погашення заборгованості з виплати заробітної плати 24 вересня ц.р. Мінекономіки проведено робочу нараду з питань створення інформаційної платформи для оперативного інформування роботодавцями про стан заборгованості із заробітної плати для забезпечення функціонування системи аналізу та прийняття рішень щодо запобігання цьому явищу, за участі представників Мінцифри, Держпраці, ДПСУ, Держстату, сторін соціального діалогу.

Наразі існує декілька джерел інформації про заборгованість з виплати заробітної плати – це Держстат, ДПС, Держпраці. Але перші два джерела не є достатньо оперативними. При цьому дані Держстату є, також, не достатньо релевантними, оскільки статистичні дослідження не охоплюють 100% роботодавців. І фактично єдиним більш-менш динамічним, оперативним джерелом є на сьогодні інформація Держпраці про дані із заборгованості з виплати заробітної плати, яка фактично в ручному режимі збирається з ОДА, райдержадміністрацій, ЦОВВ.

Учасниками наради запропоновано запровадження пілотного проекту для державних і комунальних підприємств щодо оновлення системи збору інформації, що дозволить через Портал адміністративних послуг отримувати публічні оперативні і найбільш достовірні дані з першоджерел – від підприємств, що допускають зарплатну заборгованість. При цьому забезпечити моніторинг та контроль за внесенням оперативних даних.

У свою чергу, перший заступник СПО об’єднань профспілок, заступник Голови ФПУ Олександр Шубін зазначив, що профспілки долучаться до цієї роботи з метою кардинального вирішення проблеми заборгованості з виплати зарплати.

2021 09 24 10 21 27

  Департамент з питань бюджету та оплати праці