440782653 842336387927091 2177998804935595843 n
Безпека ринку праці України та відновлення людського капіталу в фокусі всіх донорів відбудови України - в Берліні (Німеччина) наприкінці квітня відбулась пре-конференція за підтримки Уряду Нмеччини та Німецького Фонду Маршалла.
 
Підготовка до відновлення України ведеться в багатьох вимірах та на багатьох національних і міжнародних майданчиках. Щорічна міжнародна міжурядова конференція щодо відновлення України (Ukraine Rebuilding Conference) цього року відбудеться в червні в Німеччині, наслідуючи результати аналогічних конференцій в Лозанні в 2022 та Лондоні 2023р.
На пре-конференції до основного заходу обговорювались проблеми критичної недостатності кваліфікованих спеціалістів для Українських бізнесів, а також причини та перепони відновлення ринку праці під час війни. Окремому осмисленню та обговоренню тенденціям міграції, в тому числі циклічної (маятникової), було виділено багато часу поруч із висловленню позицій учасників заходу щодо ймовірності повернення громадян України, які виїхали на початку війни, та обсягу такої репатріації.
У своєму виступі Василь Андреєв, заступник Голови ФПУ, висловивши повагу та подяку до захисників України, доніс до учасників заходу позицію українських профспілок щодо гарантій, яких мають дотримуватись роботодавці, підрядники, замовники та донори будь-яких робіт по відновленню України. Серед них - гідні умови праці, соціальний діалог, безпечна праця. змістовні колективні договори та право на організацію профспілок. Це колективна позиція закріплена радою Федерації профспілок, і змістовно без таких гарантій працівникам відновлення ринку праці та безпека людського капіталу в Україні не можливе.
Заступник Голови ФПУ запропонував ініціативу профспілок України щодо механізму репатріації українських переселенців і біженців, які через співпрацю державних служб зайнятості України та країни проживання в ЄС можуть дізнатись про підходящу за кваліфікацією та умовами роботи - і за підтримки державних служб, профспілок та роботодавців можуть ухвалити усвідомлене рішення про повернення на роботу в Україну (на постійно чи тимчасове).
На полях конференції відбулась зуcтріч із Федеральною Міністеркою економічного співробітництва та розвитку Німеччини - Свенʼєй Шульце, яка висловила свою солідарну підтримку робітникам України та їх профспілкам, висловила впевненість в перемозі України та незмінній підтримці народу України в боротьбі із російським агресором.
 

 
Профспілка працівників будівництва і промисловості будівельних матеріалів України