6840712de0a972e12597edf7ca5e6fd7 main

 

23 квітня 2013 року у АР Крим відбулось виїзне засідання Комітету Верховної Ради України з питань сім′ї, молодіжної політики, спорту та туризму.

 

   Виїзне засідання відбулось на базі закладу Федерації профспілок України – «Олімпійського учбово-спортивного центру «Спартак», м. Алушта.

  

   У ході комітетських слухань було розглянуто питання про дотримання законодавства щодо діяльності дитячо-юнацьких спортивних шкіл всіх форм власності у АР Крим.

 

  У заході прийняли участь заступник Голови ФПУ Євген Драп’ятий, до повноважень якого відносяться питання розвитку фізкультури, спорту та молодіжної політики у профспілках.

 

   У своєму виступі Євген Драп’ятий наголосив що питання розвитку фізкультури та спорту, підтримки діяльності фізкультурно-спортивних товариств та дитячо-юнацьких спортивних шкіл за ініціативою профспілок внесено до проекту Генеральної угоди між урядом, роботодавцями та профспілками на 2013-2015 роки.

 

  Профспілкова сторона у правлінні Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності і надалі буде виступати за збереження фінансування дитячо-юнацьких спортивних шкіл. Зараз Фондом фінансується 603 ДЮСШ. На їх утриманні передбачено 180 млн. грн., це на 10 млн. грн. більше ніж у минулому році.

 

   Профспілкова сторона у правлінні Фонду підтримує зміни до Порядку фінансування ДЮСШ, які передбачають надходження коштів для ДЮСШ через територіальні організації «Україна», «Спартак», «Колос» та «Динамо». Ця система: Фонд – облрада ФСТ – ДЮСШ не дасть можливість «розпорошувати» кошти на місцях.

 

  Профспілки підтримали прийняття Загальнодержавної соціальної програми розвитку фізкультури і спорту на 2013-2017 роки, яку 16 квітня ц.р. затвердив Комітет ВРУ. Програма буде розглянута найближчим часом на пленарному засіданні Верховної Ради.

 

   Реалізація Програми буде проводитись через заходи щодо її виконання, які щорічно затверджуються Кабінетом Міністрів України. І важливо ці заходи наповнити «дитячим спортом» у повному обсязі. Треба довести показник витрат ДЮСШ до формули 50Х50. Де 50% це оплата праці, а інші 50% це кошти на статутну діяльність ДЮСШ (участь у змаганнях, оновлення спортивної бази та спортивного інвентарю тощо). Зараз ми фактично маємо співвідношення 86Х14. Де 86% це оплата праці, а 14% все інше!

 

   Профспілки виступають за збереження державної фінансової підтримки фізкультурно-спортивних товариств «Україна», «Спартак», «Колос». Бо ці спортивні структури фактично щоденно опікуються питаннями діяльності ДЮСШ і їх фінансове благополуччя – запорука стабільної роботи ДЮСШ в цілому.

 

   Федерація профспілок України і надалі готова надавати учбово-спортивні бази у Алушті, Ялті для підготовки збірних команд України та проведення змагань державного рівня. Але всім цим базам за 50 років і вони потребують підтримки з державного бюджету для покращання матеріальної бази, особливо спортивних споруд розташованих на цих базах, адже на них протягом року тренуються члени збірних команди України з боксу, легкої атлетики, художньої гімнастики, вільної боротьби, боротьби дзю-до, фехтування, академічної греблі.

 

   І безумовно, спортивні заклади, ДЮСШ незалежно від форми власності повинні отримувати пільги на оподаткування землі, пільги по комунальним платежам та пільги на енергоносії.

 

   Спортивна споруда на якій протягом року тренуються діти, підлітки та молодь не повинна сплачувати платежі на рівні промислового підприємства. Дитячий спорт повинен бути доступний всім дітям нашої Держави.

 

    Учасники заходу відвідали спортивний клуб «Барс», що в місті Алушта та обговорили заходи щодо підготовки та проведення у травні ц.р. Всеукраїнської спартакіади серед депутатів Верховної Ради України, обласних, міських та районних рад.  Спартакіаду втрете поспіль вирішено провести на базі закладу Федерації профспілок України – «Олімпійського учбово-спортивного центру «Спартак», м. Алушта.    

 

 

     Комітет Верховної Ради України з питань сім′ї, молодіжної політики, спорту та туризму прийняв рішення за  підсумками виїзного засідання, яке згодом буде опубліковано.

 

 

Департамент розвитку профспілкового руху ФПУ