Изображение 1522

 

І досягти цієї благородної мети можливо у тісній співпраці соціальних партнерів – профспілок, влади і роботодавців. Про це йшлося під час прес-конференції в ІА «Укрінформ», що відбулась 25 квітня та була присвячена Всесвітньому дню охорони праці.

 

До журналістів звернулись Роман Чернега – голова Державної служби України з питань праці; Юрій Кузовий - генеральний директор Директорату норм та стандартів гідної праці Міністерства соціальної політики України; Сантуш Антоніу - менеджер проекту ЄС-МОП "Зміцнення адміністрації праці з метою покращення умов праці і подолання незадекларованої праці"; Софія Литвин - національний координатор проекту ЄС-МОП "Зміцнення адміністрації праці з метою покращення умов праці і подолання незадекларованої праці"; Юрій Піжук - голова Профспілки працівників державних установ України; Григорій Осовий - голова СПО репрезентативних всеукраїнських об'єднань профспілок на національному рівні, Голова ФПУ.

 

Изображение 1512

 

У промовах наголошувалося на тому, що безпечне та здорове майбутнє праці – є основою соціального добробуту, а право людини на безпечні і здорові умови праці, - спільна мета для щоденної роботи соціальних партнерів.

Саме профспілки, Держпраці і роботодавці повинні спільно просувати концепції гідної праці в Україні. На сьогодні є нагальна необхідності розроблення та реалізація такої політики у сфері охорони праці, яка б забезпечила встановлення нормативів і параметрів безпеки праці, визнаних міжнародним співтовариством, що б звело до мінімуму ризики травмування і професійного захворювання на робочих місцях, а також здійснення заходів з відновлення втраченого здоров’я працівників.

Проте, на сьогодні в Україні за даними Держкомстату, в шкідливих та небезпечних умовах праці працює кожний четвертий робітник (зайнято більше 26,0% працівників), збільшується кількість вперше виявлених профзахворювань.

В останні роки понад 1,5 млн. працівників працювали в антисанітарних умовах збільшеної забрудненості повітря на робочому місці хімічними речовинами, пилом, перевищень рівнів шуму та вібрації, важкості та напруженості праці. Загалом в усіх галузях економіки Україні 70,6% підприємств не відповідають вимогам санітарного законодавства.

 

Изображение 1505

 

- Профспілки вимагають від роботодавця не економити на здоров’ї працівника, - зазначив у своєму виступі Голова ФПУ Григорій Осовий. - Головне – зберегти трудовий потенціал країни і робота в цьому напрямі об’єднує усі сторони соціального діалогу. Національним законодавством визначено право громадян на безпечні і здорові умови праці, але не в повній мірі забезпечено їх дотримання, відсутні ефективні механізми їх реалізації.

Одним з механізмів попередження шкідливих факторів на робочих місцях було названо адаптація вітчизняного законодавства до вимог ЄС. Дієвим інструментом запобіганню нещасних випадків на робочих місцях – є колективний договір, де серед іншого прописані заходи з охорони праці на конкретному підприємстві.

 

Изображение 1521

 

Також було висловлено вдячність представникам та координаторам Міжнародної організації праці за реалізацію у співробітництві з Держпраці міжнародних проектів в Україні та за підтримку пропозицій ФПУ щодо розвитку безпечної праці в Україні.

 

Відео-запис прес-конференції можна переглянути тут.

 

 Изображение 1574

 

Изображение 1565

Изображение 1517

 

 

Прес-центр ФПУ