293993861 418012373698641 42589504629863218 n
Верховний суд Білорусі за позовом прокуратури ліквідував дві незалежні профспілки. На черзі ще три.
 
14 липня Верховний суд ухвалить рішення щодо Вільної профспілки білоруської (СПБ) та Вільної профспілки металістів (СПМ). 18 липня – щодо Білоруського конгресу демократичних профспілок. Усі перелічені профспілки входили до БКДП.
Їх ліквідація означає те, що в Білорусі буде практично повністю зачищено незалежний профспілковий рух. Досі понад десять лідерів та активістів цих профспілок сидять за ґратами.
10 червня генпрокурор Андрій Швед направив до Верховного суду заяву про припинення діяльності кількох незалежних професійних об’єднань, таких як СПМ, СПБ, БНП, РЕП та БКДП.
29 червня у Верховному суді відбулася попередня бесіда з представниками профспілки щодо позову від Генпрокуратури з проханням припинити діяльність Вільної профспілки металістів.
У позові про ліквідацію, який прокуратура подала до Верховного суду, повідомляється, що Вільна профспілка металістів отримувала безоплатну матеріальну допомогу від міжнародних структур.
18 та 19 квітня країною прокотилася хвиля обшуків та затримань активістів незалежного профспілкового руху. Було затримано і невдовзі визнано політв’язнями голову Білоруського конгресу демократичних профспілок (БКДП) Олександра Ярошука, його заступника Сергія Антусевича, лідера профспілки радіоелектронної промисловості (РЕП) Геннадія Фединича, профспілкових активістів Вацлава Орешка, Михайла Громова, Віталія Чичмарьова. Активістку профспілки РЕП Зінаїду Міхнюк засудили до двох років колонії. Сама незалежна профспілка РЕП визнана в Білорусі «екстремістською організацією».