arton26158 be19b

Останні події показали, що людство як ніколи близько до ядерної катастрофи. "Ядерне стримування" означає, що світ постійно перебуває на межі катастрофи.

 

Альтернативи ліквідації цієї жахливої зброї та створенню стійкого миру, заснованого на загальній безпеці, не існує.

У Міжнародний день боротьби за повну ліквідацію ядерної зброї, 26 вересня, у світі налічується близько 12 705 ядерних бомб, готових до розгортання. Більше половини всіх людей проживає в країнах, які мають цю зброю або є членами ядерних альянсів. Кожен живе під загрозою ядерного знищення.

Вторгнення Росії в Україну підняло привид ядерної катастрофи. Життя на цій планеті не буде безпечним доти, доки не буде демонтована остання боєголовка і ядерна зброя не буде повністю ліквідована.

Проблиски надії

У 2021 році набув чинності Договір про заборону ядерної зброї. Під час першої зустрічі держав у червні цього року 66 країн прийняли "Віденську декларацію", в якій підтвердили свою рішучість здійснити повну ліквідацію ядерної зброї.

В умовах навислої загрози нової холодної війни профспілковий рух посилив свою кампанію за мир. МКП, Міжнародне бюро миру та Міжнародний центр Улофа Пальме виступили із закликом до дій, щоб вивести світ на шлях миру, заснований на концепції загальної безпеки.

У документі "Загальна безпека 2022" зазначається, що "міжнародна безпека повинна ґрунтуватися на прихильності до спільного виживання, а не на загрозі взаємного знищення". Вона закликає світових лідерів повернутися на шлях роззброєння та мирного прогресу і співпрацювати для подолання сучасних ризиків безпеці та причин конфліктів.

Профспілки відіграють важливу роль у побудові майбутнього без ядерної зброї, вимагаючи і працюючи над справедливими планами переходу, які переміщують гроші з військової промисловості в мирну економічну діяльність, вивільняючи ресурси для задоволення життєво важливих економічних і соціальних потреб.

Ліквідація ядерної зброї є важливим кроком на шляху до побудови нового суспільного договору, який може забезпечити більш справедливий, безпечний світ зі світлим майбутнім.

https://www.ituc-csi.org/International-Day-for-the-Total-Elimination-of-Nuclear-Weapons?lang=en