2022 11 10T133838Z 1988868512 RC21JX9GZP9D RTRMADP 3 FRANCE STRIKE PROTEST 

24 лютого 2022 року владімір путін віддав наказ про повномасштабне вторгнення в Україну, прискоривши руйнування та розчленування країни, яке він розпочав у 2014 році з анексії Криму та дестабілізації Донбасу.

 

Надії на блискавичну перемогу розбилися об опір українського народу, і тепер владімір путін розпочав війну на виснаження, в якій всі удари дозволено наносити з порушенням міжнародного гуманітарного права та прав людини.

Економічні наслідки цієї війни відчуваються в усьому світі: загроза ядерної катастрофи, екологічної катастрофи, галопуючої інфляції (насамперед цін на енергоносії) та зернового голоду. Життя сотень мільйонів людей перевернулося з ніг на голову через трагічне рішення путіна розгорнути широкомасштабну війну в Європу.

У Росії та Білорусі репресії змушують замовкнути голоси тих, хто засуджує війну і тоталітаризм путіна і Лукашенка. Незалежний профспілковий рух Білорусі був знищений, його лідери отримали великі терміни ув’язнення, а наприкінці 2023 року на заводах країни знову пройшли обшуки.

Зіткнувшись з трагедією, яку переживає народ України, французькі профспілкові організації ФДКП, ЗКП, РС, ФКК-ЗКК, ФКХТ, НОНП, ОСП та УФП негайно відреагували, створивши міжпрофспілкову групу, яка в липні 2022 року перевезла в Україну два нових автомобілі для наших товаришів з ФПУ та КВПУ, які з того часу використовують їх для доставки гуманітарної допомоги працівникам та цивільному населенню.

Акція продовжилася на початку 2023 року, коли було доставлено понад сто палет гуманітарної допомоги (обігрівачі, генератори, продукти харчування, медичне та гігієнічне обладнання тощо). Ці товари були отримані у вигляді пожертвувань або придбані завдяки зборам, організованим французькими профспілковими організаціями.

Третій профспілковий конвой в Україну доправить генераторне обладнання, яке допоможе впоратися з руйнуванням цивільної інфраструктури.

Підтримка французьких профспілок не обмежується організацією гуманітарної допомоги. Французькі профспілкові організації солідарні з українськими профцентрами ФПУ та КВПУ, які виступають проти прийняття ультраліберального Трудового кодексу, який суперечить європейським та міжнародним зобов’язанням країни щодо соціальних прав та профспілкових свобод.

Упродовж  останніх двох років міжпрофспілкова солідарність з Україною проводить активну кампанію з наступними вимогами:

  • визнати відповідальність путінської Росії за агресивну війну, розв’язану проти України;
  • визнати право українського народу на захист від цієї агресії;
  • забезпечити справедливий і міцний мир, передумовою якого має бути виведення російських військ з України;
  • проявляти конкретну солідарність з українськими трудящими та їхніми профспілковими організаціями, як у їхній боротьбі проти реформ, які підривають соціальні та профспілкові права в Україні, так і в їхній боротьбі проти російського імперіалізму;
  • надавати активну підтримку свободам і тим, хто бореться за мир і свої права в Росії та Білорусі.

Французька міжпрофспілкова солідарність з Україною закликає до участі у спільних ініціативах, які пройдуть 24 лютого 2024 року у Франції, зокрема у марші на підтримку України в Парижі (початок на площі Республіки о 14.00).

Солідарність з українським опором!

Солідарність з опором українських трудящих!

Повага до прав трудящих!

«Ні» війні Путіна! Російські війська – геть з України!

Ми за мир в Україні та свободу в Росії і Білорусі!

Лист мовою оригіналу додається

переклад -

Департамент міжнародних зв’язків апарату ФПУ