210223 01 09

У цей Міжнародний жіночий день МКП нагадує, що ключ до зміцнення демократії та побудови інклюзивних суспільств лежить у просуванні рівності на робочому місці.

 

Жінки стикаються з системною нерівністю, включаючи нерівну участь у робочій силі, постійний гендерний розрив в оплаті праці, надмірне представництво в неформальному секторі та домагання на робочому місці.

Крім того, популістські рухи та авторитарні режими продовжують підривати десятиліттями досягнутий прогрес на шляху до рівності жінок, який включає в себе рівну участь на робочому місці, розширення економічних і політичних прав і можливостей та доступ до освіти.

Генеральний секретар МКП Люк Тріангл сказав: "Шлях до справді інклюзивного, справедливого і демократичного суспільства лежить через невпинне прагнення до гендерної рівності на роботі. Наш заклик до гендерно-трансформативного нового суспільного договору полягає у створенні середовища, в якому кожна жінка може процвітати в гідних умовах, вільних від дискримінації та насильства. У цей Міжнародний жіночий день ми підтверджуємо нашу відданість цьому баченню і виступаємо за трансформаційну політику, яка піднімає всіх працівників".

 Економіка турботи: За прогнозами, інвестиції в універсальний догляд за дітьми та довготривалий догляд створять 280 мільйонів робочих місць до 2030 року. Такі інвестиції збільшать рівень зайнятості жінок на 78%, причому 84% цих робочих місць будуть офіційними, пропонуючи рятівне коло для значної кількості жінок-мігранток, які наразі виконують неофіційні функції з догляду за дітьми.

 Гендерний розрив в оплаті праці: У всьому світі жінки заробляють приблизно на 20 відсотків менше, ніж чоловіки, і за нинішніх темпів для досягнення рівної оплати за рівну працю знадобиться 257 років. Подолання цього розриву потребує узгоджених зусиль, спрямованих на підвищення прозорості оплати праці, боротьбу з професійною сегрегацією, покращення балансу між роботою та особистим життям, кращий соціальний захист та справедливу мінімальну заробітну плату.

 Гендерно зумовлене насильство та дискримінація у світі праці: Щоб досягти гендерної рівності, ми повинні подолати сексизм, расизм, ксенофобію та дискримінацію щодо ЛГБТКІ+ працівників та мігрантів у сфері праці. Для цього ми повинні бачити прогрес у залученні та участі жінок-працівниць - у всьому їхньому розмаїтті - на робочому місці.

 Залучення профспілок: профспілки повинні очолити порядок денний гендерних перетворень через колективні переговори та соціальний діалог. Це має супроводжуватися зростанням лідерства жінок у профспілках, що є необхідною умовою для побудови інклюзивного, феміністичного та справедливого профспілкового руху.

Люк Тріангл додав: "На тлі зростаючих глобальних викликів, включаючи сплеск популістських правих ідеологій і авторитарних урядів, глобальний профспілковий рух залишається твердим у своїй прихильності до гендерної рівності та прав жінок. Ми повинні активізувати наші зусилля для досягнення гендерної рівності у сфері праці як важливого внеску в інклюзивне, мирне і демократичне суспільство".

Джерело:

https://www.ituc-csi.org/international-womens-day-2024,

7 березня 2024 ITUC