FSH 0984

 

 В Одесі успішно пройшла V молодіжна профспілкова школа, участь у якій взяли профспілковці та активісти з різних куточків України, а також — Білорусі, Естонії, Молдови та Киргизстану. Молоді представники членських організацій Федерації профспілок України (ФПУ) також стали її учнями.

 

Цей захід п’ять років поспіль організовує Громадська організація «Трудові ініціативи» та міжнародна організація Центр Солідарності Американської федерації праці — Конгресу виробничих профспілок.

Протягом заходу профспілкові лідери та активісти отримували теоретичні знання, обмінювалися досвідом відстоювання справедливості та практикувалися у захисті трудових прав. Цьогорічна програма Школи, розроблена за участю випускників попередніх шкіл, включала дванадцять навчальних сесій, зокрема на такі теми: функції профспілок, історія профспілкового руху, публічні виступи, колективні методи захисту трудових прав, комунікаційні стратегії профспілок, профспілкові механізми протидії фейкам та популізму. Крім того, в рамках школи відбувалися дискусії про толерантність, презентації про профспілкові успіхи та діяльність профспілок у різних країнах.

 

FSH 1178

 

Отримані теоретичні знання учасники закріплювали на практиці. Так, послухавши презентацію юристів ГО «Трудові ініціативи» Георгія Сандула та Інни Кудинської про організацію мирних зібрань, молоді лідери та активісти отримали змогу взяти безпосередньо участь у справжній акції. Учасники підготували плакати й лозунги з вимогами дотримання трудових та профспілкових прав, й вийшли з ними на мирну демонстрацію у парк Перемоги.

В якості тренеру на заході виступив член виконавчого комітету Молодіжної ради ФПУ, викладач Чернігівського Навчально-методичного центру профспілок Віталій Копиш. Його сесія стосувалася питань інформаційної гігієни, викриття фейків та використання інструменту соціальних мереж для профспілкових комунікацій.

 

FSH 0364

 

На П’ятій літній молодіжній профспілковій школі українська молодь  отримала можливість почути про діяльність їхніх братів та сестер з профспілок інших країн та обговорити спільні проблеми. Президент молодіжного комітету Пан’європейської регіональної ради міжнародної конфедерації профспілок Роман Зайцев у своєму виступі, зокрема, акцентував увагу на таких викликах, як зростання практики працевлаштування молоді на так званих цифрових платформах, поширенні неформальної зайнятості. Дойна Кравченко та Анна Огородніч з Національної Конфедерації Профспілок Молдови розповіли про діяльність молодіжних комітетів їхніх організацій. Голова Білоруської незалежної профспілки (БНП) Максим Позняков та прес-секретар БНП Раман Єрашеня окреслили ситуацію з дотримання трудових та профспілкових прав у своїй країні. Також вони розповіли про боротьбу незалежних профспілок в умовах тиску та погіршення законодавства. Ельдіяр Карачалов з Федерації профспілок Киргизстану у своєму виступі поінформував про те, як його організація виступила проти ухвалення закону «Про професійні спілки». Після проведення акцій та кампанії, законопроєкт, який суттєво обмежує права профспілок, не було ухвалено. Після п’яти днів інтенсивного навчання усі учасники отримали сертифікати, й повернулися додому з новими знаннями, навичками та знайомствами.

 

FSH 2396 

 

Володимир Ворох

голова Молодіжної ради Федерації професійних спілок України