97468089 586912422229253 2415050197756280832 n

14 травня 2020 року Молодіжна рада Федерації профспілок України провела своє засідання у форматі відеоконференції.

У зібранні під головуванням очільника Молодіжної ради ФПУ Володимира Вороха взяли участь керівники молодіжних рад всеукраїнських профспілок і територіальних профоб’єднань, заступник Голови ФПУ Євген Драп’ятий та керівник департаменту профспілкового руху та зв’язків з громадськими організаціями Лариса Ровчак.

Члени Молодіжної ради ФПУ обговорили питання організації роботи в умовах карантину, зокрема щодо організації і проведення звітно-виборної кампанії, а також питання, пов’язані з оформленням документів і їх реєстрацією в органах Міністерства юстиції України. Шляхом голосування у новому відеоформаті внесли зміни до Положення про Молодіжну раду ФПУ. Так, передбачено можливість проведення онлайн засідань, прийняття рішень за допомогою сучасних програм миттєвого обміну повідомленнями (Viber, Telegram).

Також було схвалено проєкт Положення про конкурс проєктів на профспілкову тематику серед молодих профспілкових активістів Федерації профспілок України, її членських організацій, розроблений Виконавчим комітетом Молодіжної ради та фахівцями ФПУ. Участь у конкурсі братимуть роботи профактивістів віком до 35 років, які містять пропозиції щодо вдосконалення конкретного напряму діяльності профспілок. Проєкт переможця конкурсу має знайти своє практичне застосування, і його буде направлено на розгляд Президії ФПУ.

изображение viber 2020 05 14 15 29 26

Окрім цього, члени Молодіжної ради ФПУ вирішили направити Звернення до Президії ФПУ про врахування позиції молоді під час звітно-виборної кампанії та внесення змін до Статуту ФПУ, статутів всеукраїнських профспілок і територіальних профоб’єднань щодо представництва молодих людей у виборних органах профспілок. Запропоновані зміни мають на меті підвищити роль молоді у прийнятті стратегічних рішень щодо визначення напрямів розвитку та діяльності профспілкових організацій. Молодіжною радою делеговано трьох представників від молоді до Робочої групи з опрацювання змін до Статуту ФПУ у новій редакції.

Серед іншого, внесено зміни до складу членів Молодіжної ради відповідно до подань членських організацій ФПУ, обрано нових членів Виконавчого комітету та секретаря Молодіжної ради.

Євген Драп’ятий, окрім участі у розгляді інших питань, повідомив учасникам засідання про заходи, які вживаються ФПУ з метою підписання електронної петиції щодо недопущення розгляду законопроєкту № 2681. Членам Молодіжної ради ФПУ запропоновано додатково інформувати профспілкову громадськість про зазначену петицію та залучити якомога більше молоді до її підписання.

Голова Молодіжної ради ФПУ поінформував про звернення профспілкового комітету студентів Київського національного економічного університету щодо сприяння у вирішенні питання збереження студентських поліклінік в умовах медичної реформи.

 изображение viber 2020 05 14 15 28 44

Департамент профспілкового руху та

зв’язків з громадськими організаціями апарату ФПУ