2013 039 013

 

Залучення молодих профспілкових активістів до визначення проблем соціальної справедливості в Україні, можливі кроки профспілок для її забезпечення, зокрема, у сфері зайнятості молоді, розробка рекомендацій щодо подальших дій профспілок – ці та інші актуальні теми обговорили 21 лютого на Молодіжному дискусійному клубі «Голос молоді про соціальну справедливість:рівні можливості та ставлення у сфері праці».

У заході взяли участь молоді лідери профспілкових організацій, члени Молодіжної ради Федерації профспілок України. У виступах молодих лідерів говорилось, про те, що профспілки, як одна із сторін соціального діалогу, через інструменти соціального партнерства мають у першу чергу забезпечувати представництво і захист прав працівників, особливо, молоді.

Велику увагу молоді представники профспілкових організацій приділили питанням розвитку молодіжного руху, працевлаштуванню та отриманню доступного житла молодими спеціалістами. Наголошувалось, що потрібно продовжувати і розвивати діяльність, спрямовану на підтримки у справі отримання молоддю гідної роботи, якісної освіти та професійного навчання. Дуже цікава була й пропозиція щодо обов’язкового включення до колективних договорів розділу «Молодіжні питання».

Учасники дискусійного клубу запропонували ФПУ звернутися до Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву з пропозицією долучати представників молодіжних рад членських організацій ФПУ до діяльності регіональних представництв фонду.

Було також ухвалено рекомендації щодо подальших дій профспілок для сприяння соціальної справедливості в Україні. Зокрема, запропоновано ФПУ, її членським організаціям звернутися до влади з вимогами відновити систему галузевої освіти, передбачити фінансову допомогу на започаткування власної справи для випускників та молоді, які не отримали першого робочого місця, передбачити податкові пільги для молодих підприємців, забезпечити на робочих місцях гідні умови та оплати праці для молоді.

 

Інформаційно-аналітичний центр ФПУ

 

2013 039 014    2013 039 016

2013 039 017

 

 

2013 039 001