hBp-4ZhbyjE

 

Український народ вже вкотре в історії довів і доводить, що в екстремальних і переломних моментах здатний самоорганізовуватися і ціною свого життя відстоювати основні ідеали демократії і українську державність.

 

Саме такий момент зараз наступає і в діяльності всього профспілкового руху нашої країни. Відтак, дуже вчасно та актуально Федерація профспілок України і Данська профспілка робітників 3F уклали угоду про продовження співпраці з метою підвищення потенціалу і посилення здатності членських організацій захищати права та інтереси людини праці.

У резолюції І Національної конференції в рамках реалізації дансько-українського проекту між ФПУ і 3F «Посилення внеску профспілок у забезпечення гідної праці, захисту прав працівників та демократизації в Україні» зазначається, що Україна, визначивши курс на євроінтеграцію, має опанувати європейський досвід, форми та методи роботи з багатьох напрямів.

Життєво необхідним для подальшого розвитку та оновлення профспілок є створення сучасної системи формування та розвитку кадрового потенціалу. Вона має передбачати організацію та підвищення кваліфікації профспілкових лідерів усіх рівнів.

Мета цього спільного проекту, період реалізації якого з квітня 2015 року по грудень 2017, передбачає розвиток і зміцнення профспілок в Україні, їх модернізацію та підвищення професіоналізму профспілкових працівників та активістів, досягнення гідних умов праці і життя на добре врегульованому ринку праці, де стабільний профспілковий рух робить свій внесок у демократичний розвиток України.

Участь у проекті беруть представники з різних галузевих профспілок усіх регіонів України від заступників обласних організацій до голів первинок та рядових профспілкових активістів.

Мені пощастило потрапити в першу, молодіжну, в якійсь мірі експериментальну групу. Відразу після конференції її учасники відбули на перший семінар та тренінги (27-30 квітня поточного року) до м. Чернігова, де нас гостинно прийняв один з кращих в Україні навчально-методичних центрів профспілок.

На учасників уже чекав добре відомий своїми новаторськими освітніми методиками та багаторічним досвідом співпраці з українськими профспілками міжнародний тренер 3F Пер Айзенрайх.

Варто відмітити, що європейська модель та підхід до викладання та подачі інформації у нашого тренера викликала неабияке захоплення у всіх учасників першої групи. Він вміло подавав інформацію у доступній формі на прикладах і практичних завданнях, які визначали основні принципи та пріоритети в тих чи інших питаннях. Інформація супроводжувалася живим прикладом з повсякденного життя пана Пера, що підсилювало її сприйняття та давало можливість легко засвоїти те, що намагався донести до нас досвідчений тренер. Особисто мені не доводилося зустрічатися з подібним підходом до викладання. Можна було взяти багато нового для себе та використовувати у практиці під час проведення подібних семінарів на місцях, у своїх організаціях.

Взагалі, протягом чотирьох днів молоді профактивісти ознайомилися з системою та методами профспілкового навчання в Данії, розглянули основні зміни, що відбуваються в суспільстві, нову роль профспілок, органайзинг членів профспілок (український і данський варіанти).

Цікавим був досвід, отриманий учасниками під час роботи в групах. На практичних заняттях відпрацьовувалися різні завдання: укладання колективних договорів, роль колективних переговорів у регулюванні трудових відносин, методи вирішення конфліктів тощо. Дуже запам’яталась тема інновацій та подолання спротиву змінам.

Хочеться вірити, що ті очікування від проекту, а саме, зміцнення профспілки на національному, регіональному та місцевому рівнях, забезпечення участі профспілок у формуванні пріоритетних напрямів розвитку регіонів і гармонізації загальнодержавних та регіональних інтересів реалізовуватимуться вже найближчим часом, а креативними лідерами цього процесу стане саме активна та свідома молодь, на яку зараз держава і робить ставку.

Насамкінець, хочеться висловити неабияку подяку всім, хто доклав величезних зусиль для старту цього проекту: це і Федерація профспілок України та Об’єднана федерація робітників Данії (3F), чудовий викладач і цікава та непересічна особистість Пер Айзенрайх, працівники проекту Валентина Шевченко та куратор нашої групи Володимир Майданюк, а також колектив Чернігівського Навчально-методичного центру профспілок.

Окрема подяка також за досвід, який ми мали змогу отримати та за знайомства й дружбу з молодими профспілковими лідерами з різних членських організацій ФПУ.

Враховуючи, що кожен учасник за результатами роботи отримав домашнє завдання, варто відзначити, що всі ми зі своїми колегами з нетерпінням чекаємо наступного навчального семінару у серпні.

 

Федір Смірнов,

спеціаліст Закарпатської обласної

організації Профспілки працівників освіти і науки України,

учасник першої групи дансько-українського навчального проекту