7

 

В Київській державній академії водного транспорту ім. гетьмана Петра Конашевича-Сагайдачного учасником 3-ї групи дансько-українського навчального проекту «Посилення внеску профспілок у забезпечення гідної праці, захисту прав працівників та демократизацію в Україні» Бабичем Віталієм проведено Молодіжний дискусійний клуб на тему: «Погляд молоді на профспілки».

 

 

Учасники дискусійного клубу були поінформовані про Дансько-Український навчальний проект, про те, що він спрямований на сприяння розвитку і зміцнення профспілок в Україні, їх модернізацію та підвищення професіоналізму профспілкових працівників та активістів, з метою забезпечення впливовості профспілок. Також було окреслено стратегічні пріоритети проекту та очікувані від нього результати.

 

Була представлена інформація про права та повноваження профспілок, надані законодавством України, діяльність профспілок в сучасних умовах, а також інформація про діяльність профспілок Данії, зокрема профспілки 3F. Учасники з цікавістю обговорили багатий досвід роботи профспілки 3F, її високий рівень у захисті прав членів профспілки та широке коло повноважень. Запропонували запозичити досвід роботи профспілки 3F і, по можливості, розповсюдити їх профспілкову модель на українські профспілки, особливо щодо страйкового фонду, управління фондом по безробіттю, власного профспілкового телебачення, оплати праці звільненим головам профкомів за рахунок коштів роботодавця, зміни трудового законодавства щодо скорочення робочого тижня та збільшення тривалості щорічної відпустки.

 

Жвава дискусія виникла під час обміну думками щодо покращення роботи та перспектив розвитку профспілок. Учасники дискусійного клубу відмітили необхідність існування профспілок, як представників працівників у захисті трудових прав та соціально-економічних інтересів, розвитку профспілкового руху, розширення інформаційного середовища діяльності профспілок.

 

Зокрема було запропоновано: розглянути можливість придбання профспілкового телевізійного каналу (оскільки не в усіх верств населення є можливість заходити на профспілкові сайти та знаходити інформацію у соціальних мережах), надання профспілкам права законодавчої ініціативи та права управління Фондами соціального страхування. А також підтримати дії Федерації профспілок України, направлених на індексування заробітних плат та встановлення розміру мінімальної заробітної плати відповідно до фактичної вартості прожиткового мінімуму, погашення заборгованості по виплаті заробітних плат, зниження тарифів на газ та житлово-комунальні послуги, скасування податків на пенсії, відновленню фінансування санаторно-курортного лікування.

 

 

8

 

 

Учасники дискусійного клубу висловлюють подяку ректору Київської державної академії водного транспорту ім. гетьмана Петра Конашевича-Сагайдачного Паніну Владиславу Вадимовичу та першому проректору академії Горбаню Анатолію Вікторовичу за можливість проведення дискусійного клубу в приміщенні академії.

 

 

 

 

 

Бабич Віталій,

 

учасник 3-ї групи

 

дансько-українського проекту