1DSC 4668

 

 

13 жовтня ц. р. за ініціативи Молодіжної ради ФПУ відбулося засідання Круглого столу «Нове бачення розвитку молодіжного профспілкового руху в Україні».

Завдяки даному заходу молодь визначила «нове бачення» розвитку молодіжної політики Федерації профспілок України. Враховуючи досвід попередніх років та реалізованих молодіжних проектів, про які доповідав Василь Андреєв, голова Молодіжної ради ФПУ, під його керівництвом було зроблено аналіз потреб і потенційних можливостей Молодіжної ради. А також актив визначив пріоритетні напрямки роботи та напрацював короткотерміновий план роботи.

Молодь ФПУ сказала своє вирішальне слово власному майбутньому:

«Ми маємо стати авангардом якісних позитивних змін Федерації профспілок України!» - слова Катерини Баришевої, члена Виконкому Молодіжної ради ФПУ.

             

Аналіз потреб молоді говорить про наступне:

Як і раніше пріоритетними питаннями, які потребують вирішення для молоді України є питання забезпечення житлом, оплати праці та соціальних гарантій. Постійне занепокоєння викликає відсутність відповідності ринку попиту і пропозиції робочої сили. Цей дисбаланс сприяє розвитку тіньової економіки та не дає можливостей фахівцям займатися справою, яку вони обрали, тобто розвиватися за фахом.  Другу трійку відкриває питання студентської молоді – це рівень стипендій. На думку молоді ФПУ – рівень стипендії має дорівнювати рівню прожиткового мінімуму в країні. Далі – можливості  самореалізації й якісного розвитку (навчання), питання дозвілля, оздоровлення і відпочинку.

Серед бар’єрів, які стоять на шляху вирішення вищевказаних питань або хоча б сприяння їх вирішенню є власна пасивність членів профспілок. В тому числі й молоді. Така пасивність витікає з проблем пов’язаних з низьким рівнем довіри до профспілкових інституцій. Низький рівень довіри - це наслідок відсутності прозорої, системної, солідарної та позитивної інформації щодо результатів профспілкових дій та прикладів яскравих перемог, які б демонстрували силу та здатність впливати й змінювати ситуацію як на локальних, так й на всеукраїнському рівнях. Наприклад, актив вважає, що  мінімальним кроком вперед для кожного керівника, починаючи від первинної організації має стати гарна, а, головне, корисна звичка щоранку відвідувати сайт Федерації профспілок України – щоб орієнтуватися в основних подіях в профспілковому середовищі.

Іншою, не менш важливою, проблемою є «старіння кадрів». Добровільне відсторонення досвідчених, поважних профспілкових лідерів від сучасної молоді. Нажаль, більшість галузевих профспілок немає належного кадрового резерву. Але є й позитивні приклади поєднання мудрості з молодістю в профспілкових структурах, які дійсно є показовими, а головне, результативними!  Учасники Круглого столу абсолютно впевнені, що у поєднанні досвіду, знань більш досвідчених профспілкових працівників з енергією, наполегливістю та ініціативністю молодшого покоління ми зможемо крокувати вперед і розвивати профспілковий рух України разом.

Щодо прийнятих рішень засідання:

-  3 листопада цього року провести засідання Молодіжної ради. Завдання: оновити склад Молодіжної ради, омолодити та посилити Виконком.

-  Враховуючи реалії сьогодення, швидкий плив життя та розповсюдження новітніх технологій, молодь профспілок бачить себе  корисною та ефективною у таких напрямках, як :

  1. oстворення дієвої  молодіжної структури та стійких систем комунікацій між молодіжними профорганізаціями;
  2. oінформаційна робота та організація якісної піар кампанії, спрямованої на формування позитивного іміджу ФПУ;
  3. oмодернізація символіки молодіжного крила ФПУ;
  4. oпросвітницька робота (впровадження нових освітніх програм, тренінгів, майстер-класів та семінарів, тощо);
  5. oсоціальний захист (пошук можливостей впливати на вирішення питань: гідної зарплата, забезпечення житлом, субсидії для студентів, пільг на проїзд, тощо).

 

Профспілкова молодь має стати авангардом позитивних змін у профспілковому русі України. Тим паче, Молодіжна рада ФПУ має для цього всі шанси. Нам лише потрібна ваша довіра і ваша допомога, шановні профспілкові працівники!

Отже, маємо навчати й навчатися, маємо делегувати повноваження та якісно контролювати їх виконання. Маємо обов’язково шукати можливості. Поважати свою історію та профспілкове коріння. А головне – робити свою справу «добре»!

 

Ініціативна група

Молодіжної  ради  ФПУ

 

2DSC 4669

 

3DSC 4718

 

 

 

4DSC 4731

 

5DSC 4742