cameringo 20151208 110246

 

 

8 грудня 2015 року Правовою та технічною інспекцією праці Федерації профспілок України спільно з Молодіжною радою Федерації профспілок України було проведено тренінг "Ефективні практики захисту трудових прав".

 

Тренінг, який відбувся в залі «Укрпрофоздоровниці», в першу чергу, був орієнтований на молодих юнаків та дівчат, які тільки вступають у трудові відносини. Але корисним було і поєднання досвіду тих молодих людей, які вже стикнулися з тиранією роботодавців.

 

Як зазначила в своєму вступному слові головна тренерка – Ірина Григорівна Сидоряк, нажаль, сьогодні працівники не завжди готові відстоювати свої права та виборювати інтереси.

 

Тому на сьогодні завдання профспілок навчати працівників щодо їх прав та організувати свою роботу у первинках так, щоб у роботодавця не виникало навіть думки про те, щоб порушити права працівника або працівників на підприємстві. Тому що основною метою діяльності профспілок є захист трудових прав.

 

Молодіжна рада дуже вдячна Правовій та технічній інспекції праці Федерації профспілок України за можливість так близько попрацювати з кваліфікованими юристами, обговорити ті питання, які наболіли, продумати ті ситуації з якими можуть стикнутися молоді люди. Наприклад, в групах розроблялися стратегії як поводити себе молодій людині, якій пропонується пройти безоплатне стажування або випробувальний термін без укладання трудового договору, якій забороняють вступити у профспілку, пропонують укласти замість трудового договору цивільно-правову угоду та інше.

 

Також учасники дізналися про можливість звертатися з правовими питаннями за телефонами гарячої лінії Федерації профспілок України: 044-528-70-61, 044-528-70-67, 044-528-70-75.

 

Згідно результатів анкетування, яке провели організатори від Молодіжної ради ФПУ, сто відсотків учасників визнали тренінг змістовним, цікавим та таким, що покращив практичні навички, які стануть у нагоді при роботі в своїй профспілковій організації. Також учасники відмітили комфортність та доступність тренерів під час роботи, легку подачу інформації та повагу до думки кожного.

 

Мабуть, саме тому, в анкетах хлопці та дівчата пропонували провести ще тренінги або семінари з правової тематики. Особливо цікавими виявилися такі теми: працевлаштування на перше робоче місце, навички висвітлення перед потенційними членами профспілки усіх переваг профспілки порівняно з іншими формами організації молодих людей (зокрема студентів), основи знань з охорони праці, органайзінг тощо.

 

Більш ґрунтовно теми майбутніх семінарів та тренінгів будуть обговорюватися на сторінці Молодіжної ради у Фейсбуці.

 

 

Організаторами тренінгу було оголошено про  домовленості стосовно наступних спільних заходів з метою підвищення правової грамотності молоді у подоланні викликів сьогодення. 2016 рік планує бути насиченим на освітні проекти для профспілкової молоді.

 

Закликаємо Вас, шановні спілчани, приєднуватися до ініціатив Молодіжної ради ФПУ та разом будувати майбутнє профспілок України.

 

 

Молодіжна рада

 

Федерації профспілок України

 

cameringo 20151208 110625

 

cameringo

 

 

cameringo 20151208 111917

 

cameringo 20151208 112345

 

cameringo 20151208 130722