DSC01271

 

 

У Зональному учбово-методичному центрі Дніпропетровського обласного об’єднання профспілок з 14 по 18 березня ц.р. відкрив відбувся 5-денний семінар для учасників 1-ї молодіжної групи дансько-українського проекту.

Молоді профспілкові лідери розпочали новий етап – 3-й семестр, особливістю якого є те, що навчання проводять уже наші вітчизняні тренери. Раніше всі учасники отримали базову 2-тижневу підготовку від данської профспілки 3F.

На відкритті семінару профспілковців привітав лідер профоб’єднання Дніпропетровщини, член Керівного комітету проекту – Віталій Дубіль та відповів на багато запитань щодо роботи з молоддю, організації профспілкового навчання та ведення переговорів з соціальними партнерами.

Після цього розпочалася насичена та цікава програма навчання. За 5 днів учасники розглянули багато тем, які презентували чотири відомих українських тренери.

Юрій Буздуган у формі інтерактивних лекцій презентував теми з «Історії профспілкового руху», «Україна - у світовій геополітиці», а також провів тренінг: «Роль та завдання профспілок у сучасному світі». Зацікавленість та  емоції під час обговорення зашкалювали – так можна коротко охарактеризувати атмосферу, яка панувала в аудиторії.

Наступного дня розпочався блок навчальних тем, які мали суто практичне значення. Адже справжній профспілковий лідер має досконало оперувати мовою. Саме такі знання учасники  засвоїли під час тренінгу: «Прикладна риторика та мистецтво мовного спілкування», який провів Сергій Гончаренко. Особливо цікаво молодь відпрацьовувала навички застосування раціонального та емоційного виступу та його вплив на прийняття рішень слухачами. Окрім риторики цікаво було дізнатися про особливості підготовки та проведення презентацій. Учасники засвоїли, як  правильно та ефективно готувати різноманітні проекти та що саме впливає на результат їх просування.

Нетрадиційним був підхід до проведення тренінгу з психологічних аспектів лідерства, який провела тренер міжнародного класу Ольга Денисова.

Головне, що учасники тренінгу виробили АЛГОРИТМ УСПІШНОГО ЛІДЕРА:

• Знаходь прості рішення для складних питань.

• Май бачення мети.

• Довіряй своїм підлеглим.

• Будь «холоднокровний та витриманий» у кризових ситуаціях.

• Не бійся ризикувати.

• Будь експертом.

• Стимулюй  появу різних точок зору.

Також декілька вправ дали змогу потренуватися у формуванні ефективної команди.

Тренінг: «Психологія спілкування та її наслідки у посиленні мотивації профспілкового членства», який провела Світлана Задорожня, був цікавим тому, що молодь змогла поповнити свої навчальні кейси декількома рольовими іграми, в яких потренувалися  «агітувати» до вступу в профспілку нових членів та визначити їхній рівень мотивації. Важливо – відчувати себе частиною певної профспілкової спільноти, яка не тільки тебе захищає, а й дає можливість самореалізуватися у колі однодумців.

Тренінг: «Профспілковий органайзинг – інструмент зміцнення профспілок» допоміг молоді зрозуміти основи технології органайзингу.

Учасники першої групи проекту презентували також власні розробки, які вони використовують під час навчання зі своїми молодіжними групами на місцях. Зокрема Надія Матвєєва презентувала та провела ділову гру: «Важлива розмова», яка моделює ситуацію під час ведення колективних переговорів на підприємстві.

Аналіз виконання попередніх завдань учасників групи та визначення нових здійснила Валентина Шевченко, а також поінформувала про низку заходів, які здійснюватимуться в рамках проекту протягом півріччя.

Володимир Майданюк проконсультував про підготовку щоквартальних індивідувальних звітів та планування різноманітних заходів, одноденних та триденних пілотних тренінгів, візитів на підприємства тощо.

Швидко проминув цей насичений тиждень. І завжди сумно розлучатися з друзями та людьми, які щиро та професійно допомагали отримувати нові знання.

Проте вже завтра час творити нові справи, здобувати досвід лідерства, змінювати профспілки на краще та навчати інших, отже в добру путь, молоді та креативні!

 

  

Центр з реалізації дансько-

українського проекту

 

1DSC01382

 

DSC01508

 

DSC01699

 

DSC01729