Изображение 380

 

13 жовтня у Києві відбулась урочиста церемонія нагородження переможців Всеукраїнського огляду-конкурсу на присвоєння звання «Краще підприємство з охорони праці».

 

У заході взяв участь та виступив Голова ФПУ Григорій Осовий.

 

Звертаючись до присутніх: представників підприємств-переможців, керівництва Державної служби України з питань праці, за ініціативи якої відбувся конкурс, високопосадовців органів виконавчої влади, організацій роботодавців, Фонду соціального страхування України, Міжнародної організації праці, профспілковий лідер привітав переможців конкурсу та подякував організаторам за його започаткування.

 

Изображение 369

 

Григорій Осовий зауважив, що після того, як конкурсна комісія визначила авангард вітчизняних підприємств за критеріями застосування на них передових технологій виробництва, організації та охорони праці, можна з впевненістю казати, що Україна має гарні перспективи, щоб бути рівною серед інших країн ЄС.

Профспілки підтримують проведення подібних конкурсів, тому що одним з основних наших завдань є - досягнення гідних умов праці для людей та легалізація трудових відносин. Він зазначив, що однією з ознак цивілізованих країн є забезпечення роботодавцем і гарантування державою безпечних і нешкідливих умов праці для працівників.

 

Изображение 315

 

В Україні профспілками здійснюється громадський контроль за охороною праці, щорічно проводять всеукраїнські конкурси на кращий колективний договір на підприємствах, що також сприяє захисту прав працівників, створенню гідних робочих місць.

Григорій Осовий висловив сподівання, що така потрібна і корисна справа, як визначення кращих підприємств, буде продовжена й наступного року огляд-конкурс буде проходити у більш широкому форматі та за участі профспілок.

Учасники конкурсу оцінювалися за такими критеріями, як ефективне функціонування системи управління охороною праці на підприємстві, створення безпечних та здорових умов праці, заходи з формування в колективі культури праці, проведення навчань з охорони праці, рівень виробничого травматизму та професійних захворювань тощо.

Изображение 325

 

Изображение 302

 

 

Серед переможців визначено такі підприємства як:

– у номінації «Переробна промисловість» ДП «Калуський дослідно-експериментальний завод інституту хімії поверхні НАНУ» (Івано-Франківська обл.);

Орджонікідзевська філія ТОВ з ІІ «Проктер енд Гембл Україна» (Дніпропетровська обл.);

– у номінації «Виробництво обладнання та устаткування» ТОВ «ЕЛЕКТРІМ-2000» (Миколаївська обл.);

ТОВ «Джейбіл Сьоркіт Юкрейн Лімітед» (Закарпатська обл.);

ТОВ «Сіріус Екстружен» (Хмельницька обл.).

– у номінації «Виробництво товарів та надання послуг населенню» Виробничо-торговельна фірма «ВЕЛАМ» (Миколаївська обл.);

– у номінації «Виробництво будівельних та оздоблювальних     матеріалів» ТОВ «ВІВА ДЕКОР» (Івано-Франківська обл.);

– у номінації «сфера житлово-комунального господарства» КП «Коломияводоканал» (Івано-Франківська обл.).

 – у номінації «Енергопостачання та транспорт» Відокремлений підрозділ «Хмельницька атомна електрична станція» Державного підприємства «Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом» (Хмельницька обл.);

 – у номінації «Охорона здоров’я» Полтавська обласна клінічна лікарня ім. М.В.Скліфосовського (Полтавська обл.);

– у номінації «Переробка сільськогосподарських культур» ПрАТ «Філіп Морріс Україна» (Харківська обл.);

– у номінації «Виробництво непродовольчих товарів» ПАТ “Кременчуцький завод дорожніх машин» (Полтавська обл.);

– у номінації «Добувна промисловість» ТОВ Клесівський кар’єр нерудних копалин «Технобуд» (Рівненська обл.);

–  у номінації «Виробництво обладнання та устаткування».

 

Прес-центр ФПУ