2013 111 020

 

У режимі Всеукраїнської селекторної наради 28 травня підбито підсумки працеохоронної діяльності у галузі зв’язку. Захід було приурочено до проведення всесвітнього дня охорони праці. У конференц-залі ПАТ «Укртелекому» у Києві зібрались представники Федерації профспілок України, Держгірпромнагляду, Національної комісії з державного регулювання у сфері зв’язку та інформатизації, Міністерства інфраструктури України, Держспецзв'язку, керівники підприємств, установ та організацій галузі.

За допомогою використання системи відео-конференції до своїх колег у Києві у спеціально облаштованих студіях обласних філій «Укртелекому» приєдналися фахівці з усіх регіонів України, АРК Крим, м. Севастополя. Керівники підприємств галузі:

- обласних дирекцій УДППЗ "Укрпошта";

- філій та підприємств Концерну РРТ;

- Українського державного центру радіочастот;

- обласних вузлів спеціального зв'язку;

- голови профспілкових організацій цих підприємств та

- керівники служб охорони праці розповіли про досягнення в напрямку запобігання виробничому травматизму та професійних хвороб, а також звітували про заходи, що було організовано у них з нагоди Всесвітнього дня охорони праці, який щороку відзначається 28 квітня.

Відкрив нараду голова Профспілки працівників зв'язку України Микола Стародуб. Він підкреслив, що ЦК профспілки, профспілкові організації щорічно проводять необхідну роботу щодо посилення впливу профспілок на розв'язання нагальних потреб у сфері безпеки, гігієни праці та виробничого середовища, забезпечення права працівників на охорону праці.

На підприємствах, в установах та організаціях галузі, профспілкові організації яких входять до Профспілки працівників зв'язку України, ведеться системна робота по створенню належних, безпечних і здорових умов праці, що сприяє запобіганню нещасним випадкам та професійним захворюванням. У минулому році на фінансування заходів з охорони праці підприємствами, установами та організаціями галузі витрачено майже 70 млн. грн.

У інформаційних виступах зазначалося, що необхідно створювати здорові умови праці на підприємствах для запобігання випадкам травматизму, а також передбачити заходи зі збереження навколишнього середовища та екологічного захисту працівників. Головним має стати попередження виникнення нещасних випадків на виробництві.

Також було відмічено, що робота працівників служб охорони праці підприємств зв'язку у звітний період стала плановою і більш системною. Їх дії знаходять підтримку з боку адміністрації підприємств. У більшості випадків адміністрація підприємств при вирішенні питань створення безпечних умов праці конструктивно взаємодіє з профспілками.

На приклад, з метою громадського контролю за дотриманням норм Закону України "Про охорону праці", представники профспілкових організацій спільно зі службами охорони праці проводять перевірки, при виявленні порушень надсилають подання та висновки роботодавцям, постійно беруть участь у навчанні посадових осіб та керівників підприємств. За результатами цієї роботи проведено низку заходів щодо покращення умов праці зв'язківців.

Перед присутніми виступив заступник Голови ФПУ С.Я.Українець. Він із задоволенням зазначив, що Центральний оргкомітет при Держгірпромнагляді разом із представниками профспілок і роботодавців, місцеві оргкомітети успішно справилися із своєю роботою. І завдяки саме цій роботі багато сімей не втратили своїх годувальників – батьки повернулися до дому з роботи до своїх дітей здоровими, не ушкодженими. У цьому є заслуга керівників підприємств, служб охорони праці і профспілок.

Нашим конституційним обов’язком, як профспілок – є захист трудових прав працівників, у тому числі права на безпечні умови праці, - нагадав виступаючий, - я можу відзначити особливу роботу у цьому напрямі, що проводиться у галузі зв’язку. Спільно із соціальними партнерами вона дає визначний результат.

Робота тривала не один місяць – фактично місячник, присвячений Дню охорони праці, тривав три місяці, в чому є його ефективність.

С.Я.Українець нагадав присутнім, що Рада ФПУ у грудні минулого року прийняла розгорнуте та змістовне рішення, в якому було поставлене розширене завдання профспілковим організаціям по організації громадського контролю за охороною праці і за дотриманням трудового законодавства. Ці завдання зараз втілюються у конкретні рішення і в центрі і на місцях.

- Ми домовилися з Фондом соціального страхування від нещасних випадків на виробництві про те, що з серпня-вересня цього року за рахунок коштів Фонду розпочнеться широкомасштабне навчання 35 тисяч спеціалістів із громадського контролю, з яких - представників профспілок – 20 тисяч, представників органів влади і господарюючих суб’єктів – 15 тисяч. На це буде спрямовано 18 мільйонів грн., - повідомив заступник Голови ФПУ. - Профспілки за свій кошт вже зараз утримують по всій Україні 165 технічних інспекторів праці, сподіваюсь, що їх кількість буде зростати.

Він також розповів про результати роботи ФПУ спільно зі своїми колегами з Держгірпромнагляду у нормотворчій сфері. У квітні ц.р. ВР ухвалено Загальнодержавну соціальну програму поліпшення стану безпеки, гігієни праці та виробничого середовища на 2014-2018 роки. Це дуже важливий документ – результат нашої спільної багаторічної роботи. Таким чином розкриваються душе широкі масштаби нашої з вами роботи.

Умови, в яких ми починаємо цю роботу: - 10 тис. травм кожного року, 1200 загиблих, 6-7 тис. професійних захворювань кожного року і економіка видає кожного року 12 тис. інвалідів праці. Цією програмою, зокрема, передбачається відновлення системи управління охороною праці на державному, галузевому і регіональному рівнях, відновлення підрозділів з охорони праці в органах влади, відновлення діяльності закладів промислової медицини – це захист від професійних захворювань. А щорічний національний звіт про стан охорони праці, що готуватиметься за участю соціальних партнерів, - може перетворитися у інструмент моніторингу за станом охорони праці, чого зараз не вистачає.

Також було повідомлено, що на даний час спільно з Інститутом охорони праці та іншими науковими закладами ФПУ готує наукове дослідження на тему збереження трудового потенціалу країни за рахунок зниження виробничого травматизму і професійних захворювань, яке планується у вересні-жовтні ц.р. представити на розгляд НТСЕР при Президентові України.

У цьому дослідженні ми покажемо, що через нинішній стан травматизму і профзахворювань економіка країни втрачає десятки мільярдів гривень, - підкреслив представник ФПУ.

Наприкінці наради всім було висловлено побажання міцного здоров’я та зустрітися наступного року з ще більш високими результатами спільної роботи.

 

Інформаційно-аналітичний центр ФПУ

 

2013 111 004

 

2013 111 016

 

 

2013 111 028

 

2013 111 008