зав

 

Не дивлячись на неодноразові звернення ФПУ до Міністерства охорони здоров’я і Міністерства соціальної політики продовжують порушуватися права застрахованих осіб на допомогу у зв’язку з такими страховими випадками як хвороба або травма, що пов’язано із несвоєчасним забезпеченням лікувальних закладів бланками листків непрацездатності.

Така проблема зумовлюється тим, що Міністерство охорони здоров’я України здійснює закупівлю зазначених бланків лише на один рік, не створюючи належного резерву. Порушення прав застрахованих осіб заключається в тому, що за відсутності бланків листка непрацездатності лікувальні заклади видають їм звичайні медичні довідки. Такі довідки, відповідно до положень «Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян» (затверджена наказом МОЗ № 455 від 13.11.2011 року) не підлягають оплаті. Таким чином, працівники і їх сім’ї позбавляються належного матеріального забезпечення.

У своєму зверненні від 02.08. 2018 р. за № 06/01-16/661 ФПУ запропонувала Прем’єр-міністру України Гройсману В.Б. доручити Міністерству охорони здоров’я України і запропонувати Фонду соціального страхування України вжити усіх можливих заходів щодо термінового забезпечення бланками листків непрацездатності усіх застрахованих осіб, що хворіли з березня ц.р., або хворіють, а також підтримати пропозицію ФПУ щодо внесення необхідних нормативних змін, які забезпечать вирішення цієї проблеми.

      

        

                                                                           Департамент охорони праці ФПУ