В

 

         Федерація профспілок України 7 травня 2018 р. повторно звернулась до Мінсоцполітики, МОЗ і Державної регуляторної служби з   проханням  прискорити розробку і затвердження Порядку атестації лабораторій на право здійснення санітарно-гігієнічних досліджень факторів виробничого середовища та трудового процесу для проведення атестації робочих місць за умовами праці.

         Відсутність цього порядку протягом останніх півтора року паралізувала відповідну роботу лабораторій, унеможливила своєчасне проведення роботодавцями атестації робочих місць і підтвердження на її основі прав працівників на пільги і компенсації за роботу у шкідливих умовах праці.

         Протягом 3-х місяців у проміжних відповідях на це звернення повідомлялося про доопрацювання проекту Порядку у зв’язку із зауваженнями Мін’юсту та про інші причини затримки з виходом документу. І тільки після того, як ФПУ з цього приводу також повторно звернулась до Кабінету Міністрів України, на виконання його доручення Мінсоцполітики і МОЗ  поінформували ФПУ про те, що проект спільного наказу цих міністерств про затвердження відповідного Порядку підписаний і знаходиться на регістрації в Міністерстві  юстиції України. Лист Мінсоцполітики з цим повідомленням надійшов  до ФПУ 3.08.2018  а від  МОЗ – 08.08 2018.

        Згідно  Порядку подання нормативно-правових актів на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України та проведення їх державної реєстрації, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 12 квітня 2005 року № 34/5, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 12 квітня 2005 року за № 381/10661 Державна реєстрація нормативно-правового акта проводиться протягом 15 робочих днів з дня, наступного після надходження його до органу державної реєстрації.

 

 

Департамент охорони праці